Mõisamängud
Laula mulle õitsvast puust. Prantsusmaa
Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Sigrid Mutso (sopran), Diana Liiv (klaver), Tähe-Lee Liiv (klaver)
26.01.2016 kell 14.10 Hummuli mõis, Valgamaa
26.01.2016 kell 17 Taagepera loss, Valgamaa
Kavas: Debussy, Ravel, Satie, Saariaho, Tulve
Kontserdikava rõhuasetus on Prantsusmaal – heliloojad on esiteks prantslased – kuulsad impressionistid Maurice Ravel ja Claude Debussy ning avangardist Eric Satie ja teiseks Prantsusmaaga lähedalt seotud Soome tänapäeva kuulsaim nüüdishelilooja Kaija Saariaho, kes elab Pariisis ning Eesti üks silmapaistvamaid nüüdisheliloojaid – Helena Tulve, kes on Pariisis õppinud.
Baski juurtega prantsuse helilooja Maurice Ravel on üks XX sajandi esimese poole muusika edasise ilme kujundajaid. Teda liigitatakse sageli impressionistide alla, kuid võrreldes näiteks Claude Debussyga on tema muusikaline palett palju laiem ja kirevam. Mõlemad on suurepärased nö. “muusikalised maalijad”. Raveli Duos viiulile ja tšellole põimuvad kahe ühehäälse pilli meloodiad elegantselt ning graafiliselt üksteise ümber, ent mitte ainult – vahel kõlavad need kaks instrumenti mürisevalt nagu terve suur keelpilliorkester või rahvapilliansambel.
Claude Debussy Kuuvalgus on kahtlemata üks poeetlisemaid ja armastatumaid klaveripalasid klassikalises muusikas. Erik Satie ekstravagante muusika lisab kontserdile ka väikese huumorinurgakese.
Kaija Saariaho “Neli hetke” klaverile ja sopranile panevad tõsiselt proovile esitajate võimed – teos on täis põnevaid uudseid ootamatusi ka kuulajatele.
Imekauni pealkirja on kontserdile andnud Helena Tulve klaveriteos – hõrk ja läbipaistev, poeetiline ja peen.
Esitajateks on Tallinna Kammerorkestri muusikud Olga Voronova ning Leho Karin, Kammermuusikute kunstiline juht, pianist Diana Liiv, sopran Sigrid Mutso ning Tallinna Muusikakeskkooli klaveri eriala õpilane Tähe-Lee Liiv.