Mõisamängud
Ameerika
Helen Västrik (viiul), Yana Mägila (viiul), Karin Sarv (vioola), Theodor Sink (tšello)
Kavas: Antonín Dvořák (1841-1904) – Keelpillikvartett “Ameerika” op 96 nr 12
Tšehhi läbi ajaloo tuntuima ja armastatuima helilooja Antonín Dvořáki muusika on läbinisti helge, ning kantud armastusest oma kauni kodumaa looduse ja ajaloo vastu. Isegi nukrates palades pole kurbus kunagi ahastav, vaid mõjub pigem varjulaiguna keset päikeselist maastikku.
Tema eluajal toimus Euroopas rahvusteadvuse tõus, hakati huvi tundma rahvamuusika ja -kunsti vastu ning tunnetama ennast mingi rahvuse osana. Seda on Dvořáki muusikas väga selgelt kuulda – kuigi ta otseseid rahvaviise eriti ei kasuta, kõlavad väga paljud tema meloodiad stilisatsioonina tšehhi rahvalauludest või rahvalike tantsude vormis.
Olles uudishimulik ja valmis alati õppima, elas ja töötas ta aastatel 1892-5 New Yorkis Ameerikas, kus teda enam kui konservatooriumi direktori koht huvitas ameerika rahvamuusika (pigem indiaani ja afroameerika) tundmaõppimine. Ameerika noor ühiskond ja optimism vaimustas Dvořákit hoolimata süvenevast majanduskriisist. Sellesse ajajärku jäävad mitmed Ameerikale pühendatud teosed – tema kuulsaim sümfoonia “Uuest maailmast” ning muuhulgas ka keelpillikvartett “Ameerika”.
Selles sarjas esinevad Eesti kõrgeima tasemega ja rahvusvaheliselt tunnustatuma orkestri, Tallinna Kammerorkestri muusikud sedapuhku kammerkoosseisudena.