Mõisamängud
“Ainult romantika”. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2019
Ainult Tšaikovski
Denis Golubev (oboe, Moskva), Diana Liiv (klaver), kaastegevad: Aglaya Golubeva (oboe, Moskva), Tähe-Lee Liiv (klaver)
27.07.2019 kell 15 Vana-Vigala mõis, Raplamaa
27.07.2019 Tõstamaa mõis, Pärnumaa
28.07.2019 kell 15 Hummuli mõis, Valgamaa
28.07.2019 kell 18 Rogosi mõis, Võrumaa
Kavas on mõisamiljöösse imeliselt haakuva aristokraatse Tšaikovski looming: Palad tsüklitest “Aastaajad”, “Lastealbum”, “Mälestusi Haapsalust” ja osad Klaverikontserdist nr 1. Esinevad kaks muusikalist perekonda – oboesolistid – Denis Golubev koos oma tütre, Aglayaga Moskvast ning pianistid – Diana Liiv koos oma tütre Tähe-Lee Liiviga Tallinnast.
Denis Golubev (oboe, Moskva) lõpetas Gnesinite nim Venemaa muusikaakadeemia oboe klassis. Alates 2005.aastast oli Moskva teatri Novaja opera solist (oboe, inglisarv). Praegu on Tšaikovski nim Moskva konservatooriumi aspirantuuris (muusikaajaloo kateeder).
Alates 1995 tegeleb autentse muusika interpreteerimise uurimisega. Osales Alfredo Bernardini meistriklassides (barokk ja klassikaline oboe). Esineb solisti ja kontserdikavade koostajana ansamblis Barokksolistid (asutatud 1990). Alates 2000 tegeleb Venemaa ja Euroopa kultuuriliste mõjutuste ajaloo uurimisega 18. sajandist kuni 20. sajandi alguseni.
Teeb koostööd Itaalia kultuuriinstituudiga Moskvas, kelle toetusel sai teoks mitmeaastane projekt „Itaalia ja Venemaa sajandite vältel“ – kontserditsükkel, kus esitati Venemaal töötanud Itaalia heliloojate teoseid, tuues esile nende mõju paljude Vene heliloojate loomingule. Projekti raames kõlas esmakordselt pärast mitut sajandit teenimata unarussejätmist enam kui 40 muusikalist teost, mis olid avastatud Venemaa ja Itaalia arhiivides Denis Golubevi poolt. Viimastel aastatel on sellele lisandunud ka Venemaal elanud saksa heliloojate ja Venemaa sakslastest muusikute loomingu uurimine, esitamine ja salvestamine.
Denis Golubev on esinenud mitme kontsertkavaga ka mitmel pool Eestis, viimastest võib nimetada kontserti Jaani kirikus Haapsalus Tšaikovski festivali raames ja Lossimuusika kontserti Kadrioru kunstimuuseumis (2017), Eesti Kontserti kontserdisarja „Helisevad šedöövrid“ (2016) jt.
Denis Golubev on Moskvas alates 2015 igaastaselt toimuva eesti muusikale keskendunud festivali “Peegel peeglis” kunstiline juht.
Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning kontserdiagentuuri Kammermuusikud kunstiline juht. Alates 2008. aastast on tema korraldusel toimunud keskmiselt 120 klassikalise muusika ja nüüdismuusika kontserti aastas. Kontserdid on toimunud erinevais paigus üle Eesti, sealhulgas sarja “Mõisamängud” raames ka väiksemates maakohtades ning pakkunud esinemisvõimalusi mitmekümnetele eesti interpreetidele. Laiema kultuuriavalikkuse huvi on köitnud Kammermuusikute sari “HELIjaKEEL”, kus on peamiselt kõrvutatud erinevate eesti nüüdisheliloojate ja kirjanike looming.
Pianist Diana Liiv alustas klaveriõpinguid viieaastaselt oma pianistist ema juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiina Kuriku, Ivo Sillamaa ja Valdur Rootsi juhendamisel ning täiendanud end eraviisiliselt Anna Klasi juures. Muusikalise kõrghariduse omandas ta Peep Lassmanni klaveriklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta 2011. aastal kaitses magistrikraadi solisti suunal ning 2012. omandas teistkordse magistrikraadi cum laude kammeransamblistina Marje Lohuaru juhendamisel. Ta on täiendanud end aastatel 1995–1997 Victor Rosenbaumi juures Longy Muusikakoolis Bostonis ning aastatel 2007–2008 Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2009-2013 täiendanud end St. Cecilia nimelises rahvusvahelises pianistide erakoolis Bergamos Konstantin Bogino klaveriklassis. Lisaks on ta osa võtnud mitmetest suvekoolidest ja kursustest Iisraelis (1996), USA-s, Soomes ja Rootsis ning Lazar Bermani meistriklassidest Leedus.
2009. aastal pälvis Diana Liiv Kuhmo Kammermuusikafestivalil Soomes rahvusvahelise klaverikvinteti koosseisus Kees Wiebenga parima ansambli auhinna R. Schumanni Klaverikvinteti esituse eest. 2010. aastal saavutas ta diplomi ühel nimekaimatest rahvusvahelistest pianistide konkurssidest „Piano Competition Rome“ Roomas. Samal aastal pälvis ta ka kahekordse laureaaditiitli nii solisti kui ka kammeransambli kategoorias Leedus, Druskininkai rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music Without Limits“, kus ta osales koos viiuldaja Kristina Kriidiga.
Diana Liiv on üles astunud solisti ja kammermuusikuna Eesti olulistel festivalidel ja kontserdisarjades, ta on esinenud nii ansamblistina kui ka andnud soolokontserte Leedus, Rootsis, USA-s, Soomes, Hollandis (Gaudeamus Interpreters Competition Hollandis), Venemaal (Peterburi Jaani kirikus, iga-aasataselt alates 2015 Moskva festivalil Spiegel im Spiegel) , Itaalias (Luccas, Brescias, Ascoli Picenos, Bergamos) ja Prantsusmaal (Eric Satie festivalil Pariisis 2011, 2013).
Orkestrisolistina on ta üles astunud Longy Sümfooniaorkestri, Kaunase Sümfooniaorkestri, Lexingtoni Sümfooniaorkestri ning Tartu ja Tallinna Kammerorkestrite ning TMKK sümfooniaorkestri ees.
Tema repertuaari kuulub lai valik sooloklaveri- ja kammerteoseid alates klassikast ja lõpetades nüüdismuusikaga. Erilisel kohal on tema repertuaaris eesti heliloojate looming. Ta on olnud ka Märt-Mattis Lille, Timo Steineri, Galina Grigorjeva, Malle Maltise, Mirjam Tally, Jüri Reinvere jt. teoste esmaettekandjaks. Ning lisaks eelpoolnimetatud heliloojatele on ta teinud koostööd ka Helena Tulve, Arvo Pärdi ja Kaija Saariahoga.
Ta on teinud palju kontserdisalvestusi ja fondisalvestusi Eesti Raadio Klassikaraadiole.
Ta on kirjutanud ja avaldanud kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut koos CD-ga: “Neli heldet haldjat” (2005) ja “Võluvitsa vägi“ (2007). Koos raamatutega ilmunud plaatidel esitab Diana Liiv seadeid P. Tšaikovski klaveritsüklitest „Lastealbum “ ja „Aastaajad“. 2014. aastal ilmus duubel CD HELIjaKEEL Variatio Delectat eesti kammermuusikaga Diana Liivi esituses.
Lisaks on Diana Liiv avaldanud artikleid ja kirjutanud arvustusi kultuurilehele „Sirp“ ning ajakirjale “Muusika”.