Mõisamängud
Valgus muutub läbipaistvamaks ja sadu näib lakkavat. Naistepäevakontsert
Olga Voronova (viiul), Diana Liiv (klaver)
7.03.2014 kell 11 Väimela mõisa territooriumil asuv Võrumaa Kutsehariduskeskus
7.03.2014 kell 12.45 Viitina mõisakooliga ühendatud Rõuge koolimaja, Võrumaa
Kavas:
Helena Tulve (1972): “On õhtu, valgus muutub läbipaistvamaks ning sadu näib lakkavat” (Tõnu Õnnepalu luuletuse põhjal)
Malle Maltis (1977): “Vihmakiri” (Tsüklist “Kandlekirjad”, versioon klaverile)
Mirjam Tally (1976): “Different rains”
Sergei Prokofjev (1891 – 1953): Sonaat viiulile ja klaverile nr 2, D-duur op. 94a (1943; põhineb Flöödisonaadil op. 94)
Naistepäeva ning läheneva kevade puhul kõlavad kontserdil kolme eesti silmapaistva naishelilooja vihmateemalised klaveriteosed – Mirjam Tally “Different rains”, Malle Maltise “Vihmakiri” ning Helena Tulve “On õhtu, valgus muutub läbipaistvamaks ning sadu näib lakkavat” (Tõnu Õnnepalu luuletuse põhjal). Värske ning põneva eesti muusika kõrval kõlab kontserdil ka 20. sajandi ühe oluliseima helilooja, Sergei Prokjofievi sonaat nr.2 – virtuoosne ja elegantne muusikapala viiulile ja klaverile.
Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris. Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias professor Halida Ahtjamova juhendamisel, aastatel 1999–2000 Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis professor Ilan Gronichi klassis ning 2002. aastal Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis professor Keiko Wataya juures. 1997. aastal võttis viiuldaja osa Queen Elisabethi nim Rahvusvahelise Viiuldajate Konkursi raames läbiviidud meistrikursusest Brüsselis, pedagoogideks konkursi žürii liikmed Mikaela Martin, Berl Senovski, Eduard Schmieder ja Pierre Amoyal. Aastal 1999 osales ta meistrikursustel Holland Music Sessions, professoriteks Valentin Zhuk ja Jaques Ghetem. Olga Voronova on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaaditiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos. Viiuldaja on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.
Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud ennast ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saavutanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht ning esineb regulaarselt nii Eestis kui ka välismaal solisti ja kammermuusikuna, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega.