F5DFE587-0681-4C7D-8F66-3448A088E21FOlja VoronovaMõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2021

Telemann 340
Olga Voronova (viiul), Reinut Tepp (klavessiin)
Kavas: Telemann ja kaasaegsed

Georg Philipp Telemann (1681-1767) oli saksa helilooja. Telemann õppis Leipzigi ülikoolis õigusteadust, muusikas oli ta iseõppija. Ta oli Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi ja Georg Friedrich Händeli kaasaegne, oma eluajal oli tal tegelikult hoopis suurem muusikaline tähtsus kui nendel kolmel, keda tänapäeval paremini teatakse. Kontsert on pühendatud kuulsa barokk helilooja 340. sünniaastapäevale. 

Kavas: 

G.Ph.Telemann Sonaat viiulile ja klavessiinile D-duur
TWV 41

C.Ph.E.Bach Sonaat viiulile ja klavessiinile g-moll, H542

J.S.Bach Sonaat viiulile ja klavessiinile f-moll BWV 1018

G.Ph. Telemann Sonaat viiulile ja klavessiinile A-duur
TWV 41

Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris.
Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias, Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis ning Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis.
Ta on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaadi tiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos.
Voronova on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees.
Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Reinut Tepp on hinnatud klavessinist, kes lisaks muusikutegevusele mitmetes koosseisudes on tegev ka kammermuusika ja klavessiiniõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastast 1998 on Reinut Tepp tegev kammerorkestris Kremerata Baltica, samuti mängib Tepp Kremerata Baltica Sekstetis (kunstiline juht Gidon Kremer). Ta on esinenud orkestriga arvukatel kontsertidel ja festivalidel paljudes paikades üle maailma sh Carnegie Hall, Royal Albert Hall ja Tōkyō Suntory Hall ja andnud kontserte koos nimekate interpreetidega sh Michaela Petri, Sergio Azzolini, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein ja Maria Fedotova. Reinut Tepp on teinud koostööd mitmete kollektiividega sh Tallinna Barokkorkester, Rondellus, Corelli Consort, Eesti Barokksolistid ja Tallinna Kammerorkester. Tihe koostöö seob teda varajase muusika ansambliga Cantores Vagantes. Aastal 2010 pälvis Reinut Tepp Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva muusikalise partnerluse eest paljudes kollektiivides.