IMG_3618HELIjaKEEL

HELIjaKEEL kontserdisarjal on tänavu 6. hooaeg. Hooaja 2017/2018 esimeses pooles jätkub eelmisel hooajal alanud kadumisohus keelte ja kultuuride teema. Toimuvad kolm soome-ugri keeltele ning eesti murdekeeltele keskendunud kavadega kontserti. Esimene kontsert toimus Joškar-Olas, Marimaal ja see põhines sarja HELIjaKEEL eelmisel hooajal toimunud kontserdikavadel. Teisel kontserdil kõlab Malle Maltise neljal soome-ugri keelel põhinev uudisteos ning kolmandal kontserdil kõlab Märt-Matis Lille looming kõrvuti Mart Saare muusikaga. Nii teisel kui kolmandal kontserdil on kasutatud Hasso Krulli luulet. Hooaja teises pooles keskendume seoses EV 100-ga eesti heli- ning sõnakunsti ajaloole.  HELIjaKEEL international

 

 

 

Heino EllerMõisamängud EV100. Suvefestival – 10!

Koostöös Eesti Mõisakoolide Ühenduse “Unustatud mõisate külastusmänguga” korraldavad Kammermuusikud igasuvist festivali “Mõisamängud”. Sel aastal on festivalil 10. juubeliaasta. Kontserdid toimuvad põhiliselt külastusmängus osalevates mõisates ja vastavatel külastuspäevadel. Ajaloolises ja hubases õhkkonnas kohtuvad suvefestivalil mõisalood, mängud ja muusika. Sel aastal on festivali kontsertide kavad seoses EV100-ga keskendunud eesti ning eestiga seotud heliloojate muusikale. 

 

Natalia SukharevichKammermuusikud linnas

Sarja kontserdid toimuvad igakuiselt Tallinna Keskraamatukogu suures saalis. Sari külastab ka teisi linnu üle Eesti.

 

Tallinna KeelpillikvartettMõisamängud. Kontserdisari – 10!

Kammermuusikud toovad hooajal 2017-2018 juba kümnendat korda klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele.
Kammermuusikutel on tihe koostöö ka Tallinna Kammerorkestri muusikutega – Mõisamängude sarja raames saab kuulda valikut Tallinnas toimuvate kammerkontsertide kavadest, millele on lisatud äratundmisrõõmu pakkuvaid palasid kooli muusikatunni raames käsitletavatest teostest.
Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda muusikute mõtteid esitatavatest teostest.

Iris Oja, Diana Liiv, Spiegel im SpiegelEriprojektid