imageHELIjaKEEL

HELIjaKEEL kontserdisarjal on tänavu 5. hooaeg. Heli- ja sõnakunsti ühendava rahvusvahelise mõõtmega sarja eesmärk on tekitada erinevate kultuurivaldkondade vahelist koostööd ja sünergiat, hõlmata laiemat publikut ning pakkuda erilisi kultuurielamusi. Sarja igal hooajal on oma teema, millele kavad on keskendunud – teemadeks on varasematel hooaegadel olnud sugulussidemed, loomingulised sidemed, väliseesti autorid, helikeele kõrvutamine naabermaade heliloojatega. Sel hooajal keskendume kaduvatele keeltele ja kultuuridele eesti heliloojate-klassikute, nüüdisheliloojate ja kirjanike loomingus. seetõttu on eriline roll kavades ka rahavkultuuril – rahvamuusikal, rahvamuusikutel, murdekeeltel jms. Sari toimub sel hooajal koostöös Fenno-Ugria Asutusega ning sarja esimene kontsert toimub hõimupäevade raames. HELIjaKEEL international

Natalia SukharevichKammermuusikud linnas

Sarja kontserdid toimuvad igakuiselt Tallinna Keskraamatukogu suures saalis. Sari külastab ka teisi linnu üle Eesti.

 

Tallinna KeelpillikvartettMõisamängud. Kontserdisari

Kammermuusikud toovad sarja raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele.
Kammermuusikutel on tihe koostöö ka Tallinna Kammerorkestri muusikutega – Mõisamängude sarja raames saab kuulda valikut Tallinnas toimuvate kammerkontsertide kavadest, millele on lisatud äratundmisrõõmu pakkuvaid palasid kooli muusikatunni raames käsitletavatest teostest.
Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda muusikute mõtteid esitatavatest teostest.

Iris Oja, Diana Liiv, Spiegel im SpiegelEriprojektid

 

 

 

 

 

 

by Robert Severin, albumen carte-de-visite, circa 1864

IMG_2088

Mõisamängud. Suvefestival

Koosttöös Eesti Mõisakoolide Ühenduse “Unustatud mõisate külastusmänguga” korraldavad Kammermuusikud igasuvist festivali “Mõisamängud”. Kontserdid toimuvad põhiliselt külastusmängus osalevates mõisates ja vastavatel külastuspäevadel. Ajaloolises ja hubases õhkkonnas kohtuvad suvefestivalil mõisalood, mängud ja muusika. Esitusele tulevad nii järelkajad Kammermuusikute aastaringsetelt kontserdisarjadelt kui ka just suvefestivaliks kokku pandud kontserdiprogrammid.