Klaverikursus Albu mõisas

Kursus toimub sellel aastal juba kaheteistkümnendat korda. Kolmandat suve toimub kursus Albu rahvusvahelise klaverilaagri raames.  

Registreeru (tähtaeg 24.06.2024) (NB! vastuvõtt kohtade täitumise alusel)

Kursuse sisu:

Kursused on mõeldud nii noorematele kui ka kõigis vanuseastmetes klaverihuvilistele – nii algajatele kui edasijõudnutele.  Kursustele võivad tulla ka eelkooliealised lapsed, kes otsivad alles esimest kontakti pilliõppega ning samuti ka vanemad, kes soovivad pillimänguoskusele natukene kogemust ja inspiratsiooni lisada. 

Osalejad saavad kursusel kolm klaveritundi ja vähemalt ühe jazz-muusika ja/või pärimusmuusika ja/või ansambli grupitunni. Klaveritunde lastele ja väiksema kogemusega osalejatele annavad enamjaolt rahvusvahelisel kursusel osalevad noored pianistid. Ansamblitesse on väga oodatud ka keelpilli- ja puhkpillimängijad. Kokkuleppel toimuvad ka pillitunnid teistele instrumentidele. Grupitundide juhendajad: Kaja Kraav (pärimusmuusika – väikekannel, ukuleele jt.), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver, ansambel).

Kursustel on head harjutamise tingimused, võimalus esineda ja kuulata lahtiseid tunde, meistrikursuseid ja kontserte, veeta vaba aega. Kursustele on väga oodatud ka lapsevanemad. Alla 12-aastastel osalejatel peab olema kaasas vastutav isik. Osalejate lapsevanema(te)le on majutus tasuta. Väga teretulnud on vanemate abi ja koostöö transpordi ja toitlustuse osas.

Ajakava:

18.07. kell 12 Noorte pianistide klaverikursuse (18-20.07) avamine Albu mõisas. Järgnevad tunnid, päevakavade info (siia ilmub kursuste alguses link täpse infoga)
18.07 kell 3 Ekskursioon mõisas uutele tulijatele
18.07 kell 6 Hui-Ying Liu-Tawaststjerna ja Erik T. Tawaststjerna kontsert Albu mõisas
19.07 kell 8 Lõkkeõhtu, söök ja saun Simisalu Loodusmajas
20.07 kell 7 Noorte pianistide klaverikursuse lõppkontsert koos rahvusvahelise kursuse noorte professionaalidega Albu mõisas

18–23.07 toimuvad Albu mõisas Hui-Ying and Erik Tawaststjerna’s meistrikursused. Need on ka Klaverikursuse noortele pianistidele-huvilistele kuulamiseks, aktiivsed osalejad on seal noored professionaalid

Majutus:

Majutus on Simisalu Loodusmajas, jagatud tubades. 20 eurot on ühe öö majutuse hind ühele osalejale. Lapsevanematele on majutus tasuta. Kaasa tuleb võtta voodipesu ja rätik. 

Toitlustus:

Simisalus organiseerivad lahked lapsevanemad soovijatele toitlustuse, omavahel jagatakse toidu hind. Võimalus tellida ette lõunasöök (iga päev kl 14) ja õhtusöök (iga päev kl 19.30, v.a. 19.07, kui toimub õhtusöök Simisalus) Jäägri Villas (toidukorra hind 10.50 eurot). 

Vaba aeg / kohalikud vaatamisväärsused: 

Anton Hansen Tammsaare muuseum Vargamäel
Kakerdaja raba matkarada
Albu mõis

Transport: 

Rongiga: (ca iga tund kuni hilisõhtuni)

https://elron.ee/en – Aegviidu peatus (ca 20 km kaugusel Albust), sinna saame tulla vastu 

AutogaAlbu mõis – google maps

Kui vaja, saame organiseerida eraldi kokkuleppel ka autokoha Tallinnast Albusse

Registreerumine: 

Albu laste klaverikursusele registreerimise tähtaeg: 24.06.2024 (NB! vastuvõtt kohtade täitumise alusel) 
Albu klaverilaagrisse registreerumiseks palun täida Albu-18-20.07.2024-registreerumise-vorm ja saada see aadressile kammermuusikud@gmail.com

 

Rohkem infot: +372 55913910 

Rohkem infot Albu rahvusvahelise klaverilaagri kohta: http://kammermuusikud.ee/albu-2024-eng/