HELIjaKEEL 2019/2020. Pühakirjad

Mõtisklusi agnostitsismist
Andrus Kallastu, Jaan Rääts, Raimo Kangro, Lepo Sumera, Maarja Kangro, Kalju Kruusa
05.2020 Kirjanike Majas

Sari HELIjaKEEL jätkab hooajal 2019/2020 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kõrvutatakse ja leitakse seoseid – kirjanike-heliloojate kooslusi – sarnaste religioossete ja filosoofiliste vaadete või huvide läbi.

Sarja HELIjaKEEL 2019-2020 hooaja viimasel kontserdil mais 2020 kuuleme muusikat heliloojatelt Andrus Kallastu, Jaan Rääts, Raimo Kangro ja Lepo Sumera ning tekste kirjanikelt Maarja Kangro ning Kalju Kruusa. Kõikide antud kontserdi autorite vaadetes võib vähemal või rohkemal määral leida agnostitsistlikke jooni.  Kontserdile lisandub vestlusring agnostitsismist ning selle erinevatest võimalikest väljendumisvormidest erinevate autorite loomingus.

Kontsert toimub koostöös Eesti Akadeemilise Usundiloo seltsiga, mille liikmeskonna moodustavad enam kui poolsada Eestis akadeemilise religiooniuurimisega tegele vat teadlast ja spetsialisti (www.eaus.ee). Seltsi akadeemiline tugi tagab vestlusringide liikmeskonna mitmekesisuse ja pädevuse religioonivallas. Vestlusringe juhib EAUSi president Madis Arukask.

Kavas: muusika heliloojatelt Andrus Kallastu, Jaan Rääts, Raimo Kangro ja Lepo Sumera ning tekstid kirjanikelt Maarja Kangro ning Kalju Kruusa

Kavas: 

Lepo Sumera: To Reach Yesterday (1993) (tšello, klaver)

Raimo Kangro: Tandem con Gioconda nr. 2 op. 30 (1986) (viiul, tšello)

Jaan Rääts: Trio nr 2

Andrus Kallastu: Disputationes. Sonaat kammeransamblile. Kuulub tsüklisse “Roomet Jakapi kolm loengut filosoofiast” (2019) (flööt, tšello, klaver)

Johannes Brahms: Spruch (flööt, viiul)

Esitajad: Leonora Palu (flööt), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Andrus Kallastu (dirigent)

Vestlusring: Madis Arukask (vestlusringi juht), Andrus Kallastu, Jaan Rääts, Maarja Kangro, Kalju Kruusa