HjaK.FawazaHELIjaKEEL 2021/2022. Maailmavaated

Fawaza. Mõtisklusi islamist
Muusikat heliloojatelt Arash Yazdani, Alireza Farhang, Karim Haddad, Idin Samimi Mofakham, Halim El-Dabh, Stefan Pohlit

Vestlusring: Arash Yazdani, Madis Arukask, Elo Süld, Amar Annus, Helen Geršman

P 7.11.2021 kell 19 Hopneri maja

 

Sari HELIjaKEEL jätkab oma kümnendal hooajal 2021/2022 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. 

Kontserdil “Fawaza. Mõtisklusi islamist” kuuleme muusikat autoritelt, kes on seotud islami kultuuriga. Kontserdile lisandub vestlusring islami kultuurist ja religioonist ning selle võimalikest väljendumisvormidest erinevate autorite loomingus.

Kontsert toimub koostöös Eesti Akadeemilise Usundiloo seltsiga, mille liikmeskonna moodustavad enam kui poolsada Eestis akadeemilise religiooniuurimisega tegelevat teadlast ja spetsialisti (www.eaus.ee). Seltsi akadeemiline tugi tagab vestlusringide liikmeskonna mitmekesisuse ja pädevuse religioonivallas. Vestlusringe juhib EAUSi president Madis Arukask.

 Nii heliloojana kui vestlusringis astub üles Eestis tegutsev iraani päritolu helilooja Arash Yazdani. Tema loomingust kõlab “Aphorism” (2016), kus on kasutatud sügavaid mõtteavaldusi erinevatest ajastutest ja kultuuridest (Rumi, Martin Luther, Tao Te Ching jt.). Kontserdi nimilugu on sakslasest moslemi Stefan Pohliti “Fawaza” (2005), mis põhineb Raoul Schrotti esseekogumikul “Names of the Desert”. Lisaks kõlavad egiptuse-USA helilooja Halim El-Dabhi elektrooniline “Leiyla And The Poet” (1959), iraani-prantsuse helilooja Alireza Farhangi “Zāmyād” tšellole ja elektroonikale (2015) ja muud teosed. 

Kavas:

Arash Yazdani (Iraan/Eesti):
Aphorism  (2016) 14’
flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello

Idin Samimi Mofakham (Iraan):
Hommage A’ Abolhasan Saba (2012) 6’
viiul, tšello

Halim El-Dabh (Egiptus/USA):
Leiyla and the Poet (1959) 5’
elektroonika

Karim Haddad (Liibanon):
and I have tried to keep them from falling (2001) 5′
viiul, vioola, tšello

Alireza Farhang (Iraan/Prantsusmaa): 
Zāmyād (2015) 10’
tšello, elektroonika

Stefan Pohlit (Saksamaa):
Fawaza (2005) 3´
flööt, oboe, klarnet, viiul, tšello, klaver

Esitajad:
 
Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Heli Ernits (oboe), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Arash Yazdani (dirigent), Malle Maltis (elektroonika)