HELIjaKEEL 2021/2022. Maailmavaated

Mõtisklusi budismist
Muusikat heliloojatelt Peeter Vähi, Sven Grünberg

Vestlusring

Sari HELIjaKEEL jätkab oma kümnendal hooajal 2021/2022 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kõrvutatakse ja leitakse seoseid – kirjanike-heliloojate kooslusi – sarnaste religioossete ja filosoofiliste vaadete või huvide läbi.

Sarja HELIjaKEEL antud kontserdil kuuleme muusikat ja tekste autoritelt, kes on seotud budismiga. Kontserdile lisandub vestlusring budismist ning selle erinevatest võimalikest väljendumisvormidest erinevate autorite loomingus. 

Kontsert toimub koostöös Eesti Akadeemilise Usundiloo seltsiga, mille liikmeskonna moodustavad enam kui poolsada Eestis akadeemilise religiooniuurimisega tegelevat teadlast ja spetsialisti (www.eaus.ee). Seltsi akadeemiline tugi tagab vestlusringide liikmeskonna mitmekesisuse ja pädevuse religioonivallas. Vestlusringe juhib EAUSi president Madis Arukask.

Kavas:

Peeter Vähi:

Uudisteos (keelpillikvartett, hääl)

“Vihmategija” (löökpillid, klahvpillid, fonogramm)

Light of Golden Drum (fonogramm, live-elektroonika)

Sven Grünberg:

“Vaatleja” (keelpillikvarett ja elektroonika)

“Teine vaatleja” (kitarr, keelpillikvartett, löökpillid)

Teos elektroonikaga

Esitajad: Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal), Peeter Vähi (sūntesaator), Malle Maltis (elektroonika), kitarr, löökpillid