Hõimurahvaste klassika 2021. Soome-ugri harmooniad
Mirjam Avango (klarnet), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Ari Romppanen, Jean Sibelius, Arvo Pärt, Ester Mägi, Bela Bartok
Oktoobris 2021 Aruküla mõisas
Kontsert toimub traditsiooniliselt (juba aastaid oktoobris) koostöös Fenno-Ugria Asutuse ja Hõimupäevadega.
Kontsert hõimurahvaste klassikaga toimub Kammermuusikute kontserdisarja “Mõisamängud” raames koostöös Fenno-Ugria Asutuse ja oktoobrikuus aset leidvate Hõimupäevadega. Kontsert pakub kuulajale valikut soome, ungari ja eesti heliloojate loomingust klarnetile ja klaverile. Esitusele tuleb ka Ester Mägi Variatsioonid – seade kahele klaverile ja klarnetile.
Mirjam Avango alustas muusikaõpinguid Keila Muusikakoolis 2001. aastal klaveri erialal. Klarnetit hakkas õppima aastal 2004, tema esimene õpetaja oli Andres Teppo. Aastal 2009 astus ta õppima Tallinna Muusikakeskkooli Vahur Vurmi klarnetiklassi ja lõpetas selle aastal 2013. 2013-2016 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Toomas Vavilovi käe all, omandas bakalauseusekraadi cum laude 2016. aasta juunis. Õppeaastal 2016/2017 täiendas end ERASMUS+ programmi raames Saksamaal kõrgkoolis Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy” Leipzig prof. Wolfgang Mäderi juures. Sügisest 2017 jätkab magistriõpinguid koolis Staatliche Hochschule für Musik Trossingen prof. Chen Halevi klarnetiklassis, kõrvalerialana õpib ka ajalooliste klarnetite interpretatsiooni. Mirjam on osalenud mitmetel konkurssidel: Rahvusvaheline Eduards Mednise nimeline noorte puupuhkpillimängijate konkurss „Jaunais muzikis” Lätis, Ruijenas (2011, diplom; 2012, 2. preemia); Vabariiklik keskastme muusikakoolide puhkpillimängijate konkurss (2013, 2.koht); Kammermuusikakonkurss „In Corpore” (2012, publikupreemia ja žürii eripreemia); Tallinna Muusikakeskkooli koolisisene konkurss „Con Fantasia” (2012, 3.koht); Vabariiklik puhkpillimängijate konkurss (2018, 3. preemia); ERSO Akadeemia laureaat (2014, 2015), telekonkursi „Klassikatähed 2020” osaleja. Samuti on ta täiendanud end mitmetel meistrikursustel: Karl Leister, Lorenzo Coppola, Harri Mäki, Christoffer Sundqvist, Fabio di Casola, Matthew Hunt jne.
Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.
Diana Liiv (1977) on eesti pianist. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (õpetajad Tiina Kurik, Ivo Sillamaa ja professor Valdur Roots) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri professor Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude professor Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta end täiendanud ka professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s. Orkestrisolistina on ta esinenud Tallinna Kammerorkestri, Tartu Kammerorkestri, Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Ta on Eesti noorte pianistide konkursi laureaat ja kahekordne laureaat (nii soolo- kui ka kammeransambli kategoorias) rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus (2010). Kuhmo kammermuusika festivali kursustel Soomes on ta saanud nii parima solisti stipendiumi (2008) kui ka parima ansambli auhinna (2009). Diana Liiv on salvestanud koostöös ERR-i Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Kammermuusikute kontserdisarjade kunstiline juht.