Klaverijutud. Eesti klaveripalad lastele
Diana Liiv (klaver, jutt)
Kavas: Pärt, Tamberg, Kangro

Pianist Diana Liiv mängib klaveril palasid eesti lastemuusika kullafondist.

“Karumõmmi unelaulu” autorilt Eino Tambergilt kõlavad palad linnumaailmast: “Rähn”, “Varesepojad”, “Käod kukuvad” ja “Kanalas”. Samuti väljenduvad muusikas “Väike vallatus”, “Mäng ja tüli”, “Salapärane rongkäik” ning “Jääpurikad sulavad”. Ka Arvo Pärt on oma nooruses kirjutanud palju muusikat lastele – tema muusikast tulevad esitusele „Saabastega kass“, „Punamütsike ja hunt“,  „Liblikad“ ja „Pardipoegade tants“. Raimo Kangro lastepaladest kõlavad “Küll on tore keksida!”, “Aga tuhkatriinu on väga ilus”, “Nii rääkis supivana”, “Ma püüan su kinni”, “Kurb printsess”, “Kellade maja” ja “Sellest konnast küll printsi ei saa”. 

Muusika nüansse, meeleolusid ja värve aitavad noortel kuulajatel tajuda ka jutud ja luuletused tuttavatest muinasjututegelastest, mänguasjadest ning seiklustest. Kontserdi juurde kuulub ka spetsiaalselt klaveril esitavate loode jaoks loodud multimeedia-video kus on kasutatud eesti kunstnike (Ülle Meister, Siima Škop, Reti Saks jt) lasteraamatute illustratsioone. 

Klaverijutud on kontserdisari, mis on suunatud lasteaia-ealistele väikelastele ning kõikides vanuseastmetes kooliõpilastele. Antud kontsert sobib alates sõime-ealistest kuni kooli noorema astme lastele.
Kontserdisarja autor, pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud peale sarja “Klaverijutud” ka kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.
Kontserdisari populariseerib klassikalist muusikat ning vastavalt vanuseastmele arendab noore kuulaja vastuvõtlikkust muusikalisele kogemusele ja/või toetab õppekavas olevate teadmiste omandamist. Sarja kontserte saab üldjuhul tellida lasteadadesse ning koolidesse kohapeale aga kokkuleppel saavad asutused ka kontserdile tulla kohalikesse kontserdipaikadesse (kultuurimajadesse, rahvamajadesse, muusikakoolidesse jne).

Kontserdiplakati saab alla laadida siit: Klaverijutud. Eesti klaveripalad lastele. Plakat