IMG_0437Klaverijutud. Luikede järv
Diana Liiv (klaver, jutt, installatsioon)

Pianist Diana Liiv mängib klaveril kuulsaid palasid Pjotr Tšaikovski balletist “Luikede järv” ning jutustab muinasjuttu, millel ballett põhineb. Jutu juurde näeb ekraanil kauneid muinasjutupilte ning katkendeid balletietendusest. Küsimuste-vastuste ning ülesannete kaudu saab ka publik osaleda musitseerimisprotsessis. “Luikede järv” on paljude maade balletilavade populaarseim ballett. See on balletikunsti klassikalise pärandi tippteos ning Tšaikovski muusika üks eredamaid näiteid.
Lossi lähedal pargis pühitseb Prints Siegfried sõpradega oma täisealiseks saamist. Pärast külaliste lahkumist jääb ta üksi. Printsi tähelepanu köidab möödalendav luikede parv. Ta haarab relva ja tõttab järve poole. Metsajärve kaldale ilmuvad uhked valged luiged. Need on nõiutud tütarlapsed, kes vaid öösel inimesteks muutuvad. Õel IMG_0439võlur Robert hoiab neid oma nõiduse kütkes ja üksnes truu armastaja võib luiged taas inimesteks muuta. Prints Siegfried jõuab järve äärde. Ta märkab valget lindu ja tõmbab vibu vinna. Ootamatult muutub lind kauniks tütarlapseks. See on luikede kuninganna Odette

Pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud kontserdisari “Klaverijutud”, mis keskendub lasteaia ja algklasside vanuses lastele suunatud programmidele ning kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.

 

Kontsertetendust saab kohandada kõigile vanuseastmetele. Lasteaedadele kestab programm 30 min., koolidele 45 min.

Kontserti saab tellida: +372 55913910, kammermuusikud@gmail.com

Isetäidetav plakatifail