IMG_6393Klaverijutud on kontserdisari, mis on suunatud lasteaia-ealistele väikelastele ning kõikides vanuseastmetes kooliõpilastele.
Kontserdisarja autor, pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud peale sarja “Klaverijutud” ka kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.
Kontserdisari populariseerib klassikalist muusikat ning vastavalt vanuseastmele arendab noore kuulaja vastuvõtlikkust muusikalisele kogemusele ja/või toetab õppekavas olevate teadmiste omandamist. Sarja kontserte saab üldjuhul tellida lasteadadesse ning koolidesse kohapeale aga kokkuleppel saavad asutused ka kontserdile tulla kohalikesse kontserdipaikadesse (kultuurimajadesse, rahvamajadesse, muusikakoolidesse jne). 

 

IMG_6396UUS KAVA hooajal 2018-2019:

Loomade karneval

Pianist Diana Liiv mängib klaveril palasid Camille Saint-Saensi kuulsast  “Loomade karnevalist” koos videolt kõlava orkestrisaatega ning tutvustab iga tsükli osa peategelasi – Kuningilikke Lõvisid, Naljakaid Kukki ja Kanasid, Rumalaid Eesleid, Graatsilist Luike jt. Jutu ja muusika juurde näeb ekraanil ka filmikatkendeid peategelastest – nende käitumisest ning häälitsustest kokku miksituna kaunite tsükli ainetel loodud muinasjutupiltidega (Doris Eisenburgeri illustratsioonid). Vanemate klasside õpilastele lisandub väike ülevaade prantsuse heliloojast Camille Saint-Saensist ning tema loomingust.  

 

IMG_6395Praktiline info:
Kontserdikava lasteaedadele (lapsed alates ca 3. eluaastast) kestab 30 min. Koolilastele on kava pikkus 45 min. Võimalus on võtta kaasa digiklaver ja piltide kuvamistehnika, teretulnud on kohapeal olemasolevad vahendid. Kava saab esitada ka vene keeles.

 

Piletiinfo:
võimalus väljastada nii pileteid kui arvet vastavalt kokkuleppele. Tavaliselt on piletihind 2 eurot, seda on võimalik vastavalt vajadusele muuta.

 

Lae alla isetäidetav plakatifail:

Loomade karneval. Plakat 

Hooajal 2018-2019 saab sarjas Klaverijutud tellida ka eelmistel hooaegadel kavas olnud programme “Luikede järv” ja “Pähklipureja”