46753623_766504257020247_6966455997996990464_nMõisamängud 2019/2020 
Ainult romantism 
Sofia Vinkel (viiul), Lilian Lember (viiul), Grettel Eerik (vioola), Anton Hannes Karin (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver); kaastegevad Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Franck, Borodin, Tšaikovski, Chopin jt.

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2019-2020 on sarja 12. hooaeg. Olulist rolli mängivad kontserdikoosseisudes ka nn “muusikalised perekonnad”. Kontsertidel astuvad lisaks küpsetele interpreetidele üles ka nende andekad lapsed ning õpilased, noored muusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba ka ise noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Viimaste hooaegade jooksul on väga palju positiivset vastukaja toonud just “noortelt-noortele” etteasted. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Noored artistid – põhiliselt Tallinna Muusikakeskkooli 10. klassi õpilased – esitavad osasid kuulsatest keelpillikvartettidest (Borodin) ning klaverikvintettidest (Franck). Lisaks katsutakse jõudu ka kvarteti koosseisuga Tšaikovski 1. klaverikontserdi orkestripartiid esitades, klaveril soleerib Tähe-Lee Liiv. Esindatud on pea kõik eri suuruses keelpillid – klassikalise keelpillikvarteti koosseis – 2 viiulit, vioola ja tšello. Esitatavast muusikast räägib kontserdil Diana Liiv.

Esinevad põhiliselt Tallinna Muusikakeskkooli 10. klassi õpilased, kes on olnud edukad juba mitmetel konkurssitel ja festivalidel: Sofia Vinkel (viiul), Lilian Lember (viiul), Grettel Eerik (vioola), Anton Hannes Karin (tšello) ja Tähe-Lee Liiv (klaver).

Sofia Vinkel, sündinud 27. detsember  2001. aastal, õpib seitsmendat aastat Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja viiuliklassis. Sofia on osalenud ja pälvinud diplomeid järgnevatel konkurssidel: Stockholm International Competition (2014), Vabariiklik muusikakoolide konkurss (2015), Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival (2016 ja 2017), “Kaunas sonorum” (2017).
Meistrikursustel täiendanud end Stanislav Promini ja Mari Tampere-Bezrodny juures ja lisaks oslenud erinevatel kammeransambli suvekursustel.
Kammeransambliga aktiivselt tegelenud juba noorest peale ja koos musitseerimist õppinud Kristiina Välja, Kaido Välja, Marrit Gerretz-Traksmanni ja Petri Aarnio juures.
Üks meeldejäävam ja arendavam orkestrikogemus oli ajakirja Gramophone poolt maailma parimaks orkestriks tunnistatud Royal Concergebouw Orchestra koosseisus, kus sai proffesionaalide kõrval musitseeritud projekti “Side by Side” raames.
 
Grettel Eerik alustas 9 aastat tagasi muusikaõpinguid Elo Teppi viiuliklassis. 6. klassis jätkas õpingud Kristiina Välja vioolaõpilaste ridades. Kuid tõeline huvi selle vastu, mida vioolaga saab teha, tuli alles eelmisel aastal. Grettel arvab, et võistlema tuleb minna alles siis, kui on sisemine veendumus ja valmisolek edasi areneda. Selle aasta kevad oli kiire. Vabariiklikul konkursil „Noor instrumentalist“ saavutas 3. koha, eripreemia Eesti heliloomingu hea mängimise eest ning eripreemia Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia õpilaste poolt. Kevadel Noorte keelpillimängijate konkursil oli ta diplomi vääriline. Samuti on Grettel kõik need aastad ka klassikalise lauluga tegelenud ning viimasel esinemisel sellega sai ta Narvas rahvusvahelisel konkursil „ Noor Vokalist“ 3. koha. Kevad kulmineerus aga iga aastase Tallinna Kammerorkestri kontsertiga „Kivimäevirtuoosid“, kus oli ka Grettelil võimalus solistina esineda. Siiani suurim elamus ja kogemus oli novembris, kui oli võimalus valitud noortel esineda Amsterdam Royal Concertgebouw Orchestra vioolaridades. Samuti olid põnevad ja harivad kogemused mängides Tallinna Rahvusvahelises Noorteorkestris (TIYO). Kuid kõik see on alles algus. Ükski diplom ei anna edasi seda, mida kontserdil saab kogeda. Nautige noorte esinemisi, mis ei ole veel peensusteni lihvitud. Need on ausad ja täis võimalusi edasi arenemiseks. Paari aasta pärast saab tõdeda, et olete olnud osa teemanti lihvimisprotsessist. Ja nii Grettel, kui ka teised tänased teemantid säravad kindlasti kaugemale kui Eesti piirid.
 
Anton Hannes Karin on sündinud 2004. aastal Tallinnas, alates esimesest klassist on ta õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, kus praegu õpib 8. klassis oma isa, Leho Karini tšelloklassis. Anton on osalenud solistina Haapsalu Tšaikovski festivali kontserdiprojektis “Aastaajad” (koostöös Tallinna Balletikooliga), korduvalt Rakvere In Corpore kammermuusikakursustel Marrit Gerretz-Traksmanni juhendamisel ning Sibeliuse Akadeemias Petri Aarnio kammermuusika meistriklassis ning mitmetel keelpillimängijate kursustel (Kuressaare poiste keelpillifestivalil, Värska keelpillimängijate suvelaagris jt).