Viljandi Muusikakooli jõulukontsert Viljandi Pauluse kirikus, 10.12.2016Mõisamängud 2019/2020 
Kegelstatt trio
Tõnu Kalm (klarnet), Diana Liiv (klaver); kaastegevad: Kevin Klasman (klarnet), Grettel Erik (vioola), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Mozart jt.

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2019-2020 on sarja 12. hooaeg. Olulist rolli mängivad kontserdikoosseisudes ka nn “muusikalised perekonnad”. Kontsertidel astuvad lisaks küpsetele interpreetidele üles ka nende andekad lapsed ning õpilased, noored muusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba ka ise noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Viimaste hooaegade jooksul on väga palju positiivset vastukaja toonud just “noortelt-noortele” etteasted. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Igihalja klassikana kõlab kontserdil üks Mozarti armastatumaid ansambliteoseid: Kegelstatt-trio kahele mahedakõlalisele pillile – klarnetile ning vioolale, kolmandaks „käeks“ klaver. Teose saamislugu oli seotud keeglimängu väljakuga, täpsemalt kuidas, kuuleb aga kontserdil!

Kontserdi koosseis ei ole juhuslik. Nimelt nii 15-aastased Tähe-Lee Liiv, Tallinnast pärit noor klaverimängija ja Grettel Eerik, Tallinnast pärit noor vioolamängija kui 17-aastane Kevin Klasman, Viljandis sündinud ning Tartusse Elleri kooli õppima läinud klarnetimängija õpivad koos Soomes Sibeliuse Akadeemias. Nad on kolmekesi valitud ennast täiendama Sibeliuse Akadeemia rahvusvahelisse noore muusiku klassi. Sibeliuse Akadeemia on 2018 aastal valitud kuue maailma parima muusikakõrgkooli hulka.