702749C5-144C-4115-96BC-02627FC0F510Mõisamängud 2019/2020
Barokktantsud- ja laulud
Karl-Mathias Saarse (kontratenor), Diana Liiv (klaver); kaastegev Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Bach, Gluck, Händel, Monteverdi jt.

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2019-2020 on sarja 12. hooaeg. Olulist rolli mängivad kontserdikoosseisudes ka nn “muusikalised perekonnad”. Kontsertidel astuvad lisaks küpsetele interpreetidele üles ka nende andekad lapsed ning õpilased, noored muusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba ka ise noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Viimaste hooaegade jooksul on väga palju positiivset vastukaja toonud just “noortelt-noortele” etteasted. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Noored artistid – Karl-Mathias Saarse ja Tähe-Lee Liiv esitavad kava kus vahelduvad J.S. Bachi õukonnatantsude tsükli – Prantsuse süidi elegantsed barokktantsud säravate barokkooperi aarjate ning kuulsate laulumeloodiatega. Kõlavad Händeli “Cleopatra aaria” ooperist “Julius Caesar”, Glucki “Amori aaria” ooperist “Orpheus ja Euridice” jt-ga. Esitatavaid teoseid tutvustab pianist Diana Liiv. 

Karl-Mathias Saarse (laul) on noor talent, kes on lõpetanud Türi Põhikooli ja Türi Muusikakooli klarneti erialal. Kooliaastate vältel on ta olnud tõeline pärl muusikas – osalenud edukalt konkurssidel, festivalidel soolo-, ansambli- ja koorilauljana (Türi Poistekoor, EMLS-i üle-eestiline poistekoor “Kalev”) ning korduvalt esindanud oma kooli ning kodulinna Türi – Järvamaa maakondlikel ja üleriigilistel üritustel – Laulukaar, Laulukarussell 2012, 2015, EMLS-i Poistelaul 2015, 2017 (tulemuseks finaalid, esikohad). Karl-Marhias on saavutanud 1. ja 2. üleriigilsel klassikalise laulu konkursil “Võluhääl” oma vanusegrupis 1. koha. Ta on esinenud ka Saaremaa Ooperipäevade raames 2017.a. noorte vokalistide kontserdil Kuressaares. Alates 2018/2019 õppeaastast jätkab Karl-Mathias Saarse õpinguid klassikalise laulu erialal Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Risto Joosti juhendamisel ning Tallinna 32. Keskkooli teatriklassis.

Tähe-Lee Liivi (klaver) kohta leiab infot siit: http://kammermuusikud.ee/tahe-lee-liiv/