Tanel-EikoMõisamängud 2020-2021

Klassikatähed. Vokaliis
Tanel Eiko Novikov (löökpillid), Sofia Vinkel (viiul), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Paganini, Piatti, Bach, Rahmaninov, Horowitz jt. 

Esitusele tulevad teosed, mis kõlavad ETV telekonkursil “Klassikatähed” ning Eesti Keelpillimängijate Konkursil. 

TanelEiko Novikov (2000) on üks silmapaistvamaid uue põlvkonna Eesti interpreete, kes jõudis löökpillisolistina laiema tuntuseni pärast ERR’i ja Eesti Kontserdi telekonkursi “Klassikatähed 2018″ võitu ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil Šotimaal. Tanelietteasteid on kuuldud pea kõikides Eesti suuremates kontserdisaalides ning ta on solistina korduvalt esinenud ka teistes Baltimaades, Skandinaavia maades, kaugemal Euroopas, Venemaal ja Iisraelis, soleerides muu hulgas Peterburi Maria Teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma Teatri Henry Crown Halli laval. Ta on mänginud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Tel Aviv Soloists Kammerorkestri, Helsingi Politseiorkestri ja paljude teiste koosseisude ees. Kammermuusikuna on Tanel koos konkursi “Klassikatähed 2018″ finalistide Ingely Laivi (oboe) ja Johannes Põldaga (viiul) moodustanud koosseisu Trio Trifecta ning uudse virtuaalreaalseid pille rakendava löökpilliduo Lauri Metsvahiga.  
Hetkel õpib ta Rootsis Sundsgården Folkhögskolas kõrgelt pärjatud löökpillivirtuoosi Johan Bridgeri juures. Ta on saanud tunde ka mitmetelt maailmas tunnustatud löökpillimängijatelt: Theodor Milkov, Momoko Kamiya, Anders Kann Elten, Heigo Rosin jpt.

 

Sofia Vinkel alustas oma viiuliõpinguid 7 aastaselt Saue Muusikakoolis Suzuki meetodiga (õp. Juta Ross). Aastast 2013 õpib Sofia Tallinna Muusikakeskkoolis Kaido Välja viiuliklassis. Sofia on silma paistnud erinevatel konkurssidel. Diplom Stockholmis toimunud rahvusvahelisel konkursil “Stockholm International Competition” (2014), diplom X Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus (2018), laureaaditiitel XI Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus (2019). 2019 aasta aprillis mängis Sofia solistina Tallinna Kammerorkestri ees. 2019. aasta augustis osales Sofia Royal Concertgebouw Orchestra suveprogrammis Amsterdamis RCO Young. Veel on Ta osalenud Mari Tampere-Bezrodny viiuldajate kursusel Kuressaares ning Stanislav Pronini, Triin Ruubeli, Anna-Liisa Bezrodny, Kristina Kriidi tundides ja meistriklassides.

Tähe-Lee Liiv (2003) alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis. Alates 2013 a. õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Marrit Gerretz-Traksmanni klaveriklassis, ning alates 2019/2020 õppeaastast lisaks ka Ivari Ilja klassis. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018 õppeaastast regulaarselt Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Itaalias. Alates sügisest 2018 alustas Tähe-Lee klaveriõpinguid ka paralleelselt Sibeliuse Akadeemias, Helsingis, Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis. Tähe-Lee on silma paistnud mitmel konkursil – 2018. a. suvel I koht rahvusvahelisel pianistide konkursil San Dona di Piaves; 2018. a. suvel I koht ja eripreemia Mart Saare muusika interpretatsiooni eest (olles noorim osaleja) Suure-Jaani muusikafestivali raames toimunud I Mart Saare nimelisel pianistide konkursil; 2018. a. oktoobris II koht konkursil “Virtuosi per musica” Tšehhis, Usti Nad Labemis; 2019. a. aprillis I koht konkursil “2019 Concerto Competition ‘Theodor Leschetizky’ for Gifted Young Pianists” New Yorgis, USA-s; 2019. a. juunis Fano auhind ja stipendium festivalil Venice Music Masters, Veneetsias, Itaalias; 2019. a. novembris II koht Rahvusvahelisel Gershwini Muusika Konkursil New Yorgis; 2019.a. novembris – valitud osalema saatesse “Klassikatähed 2020″; 2019. a. novembris – I koht ja kaks eripreemiat (olles noorim osaleja) IX Eesti Pianistide Konkursil; 2020. a. veebruaris – III koht Narva Chopini konkursil. Tähe-Lee on esinenud solistina mitmete orkestritega (sh Tallinna Kammerorkester ja ERSO) ning osalenud paljude maailmakuulsate pianistide meistrikursustel.