KvintettIMG_0272Mõisamängud 2020-2021

Kvintett
Sofia Vinkel (viiul), Miia Olivia Onni (viiul), Grettel Eerik (vioola), Anton Hannes Karin (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Franck 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

Koos Tähe-Leega musitseerivad tema koolikaaslased, suurepärased noored muusikud Tallinna Muusikakeskkoolist. 

Esitusele tuleb Caesar Francki Klaverikvintett, mis on kammermuusikarepertuaari üks meisterlikumaid teoseid: “prantsuse Brahmsi” ehk C. Francki klaverikvinteti f-moll kohta on väidetud, et dramaatika selles muusikas viib antud teose juba vaat et väljapoole kammermuusika piire. Franckile omane sümfonism ja orkestraalne, ent peen lähenemine klaverile kui instrumendile seab klaverikvintett f-mollis pianistile eriliselt kõrgeid nõudmisi.