IMG_0272Mõisamängud 2020-2021

Koolikontsert veebis
Sofia Vinkel (viiul), Anton Hannes Karin (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Beethoven, Liszt, Šostakovitš jt.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

Koos Tähe-Leega musitseerivad tema koolikaaslased, suurepärased noored muusikud Sofia Vinkel (viiul), Anton Hannes Karin (tšello) Tallinna Muusikakeskkoolist. Ka nemad on välja paistnud mitmetel olulistel konkurssidel, kursustel ja kontsertidel. 

Esitusele tulevad Beethoveni klaverisonaat nr 10, Liszti “Tuisk” ja osad  Šostakovitši kuulsast klaveritriost, lisaks ka Bachi ja Paganini muusika ning killuke kaasaegsest klassikalisest muusikast. Seega teeme kontserdikavaga väikese rännaku läbi baroki, klassitsismi ja romantismi – kuni tänapäevani välja. Muusika kõrvale kuuleb mõtteid esitatavatest teostest ning muusika ajaloo seosest ka eesti ajalooga, sh kontserdipaiga, kultuuriajalooliselt olulise mõisa ajalooga. 

Kontsert on kontserdipaigas spetsiaalselt salvestatud kohalikule koolile muusikatundides kasutatavaks täiendavaks õppematerjaliks.