Triinu PiirsaluKroot_Tarkmeel_Photography_T2he-Lee-Liiv_2D8194D92-9B26-4DCE-9B2B-065035319B50_4_5005_cMõisamängud 2020-2021

Trio
Triinu Piirsalu (viiul), Simon Svoboda (tšello), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Beethoven, Schubert jt. 

Viiul-tšello-klaver trio koosseisus esinevad noored muusikud, kes õpivad Helsingis, Sibeliuse Akadeemias: Tähe-Lee noorte osakonnas, Triinu bakalaureuseõppes ja Simon magistriõppes. Esitusele tulevad teosed klaveritrio kullafondist. 

Triinu Piirsalu alustas viiuliõpinguid Katrin Talmari juhendamisel, seejärel TMKK-s Tiiu Peäske viiuliklassis. Alates sügisest 2019 alustas ta õpinguid Sibeliuse akadeemias Réka Szilvay viiuliklassis.
Triinu Piirsalu on ETV telekonkursi „Klassikatähed 2020“ finalist ja ta saavutas Eesti Keelpillimängijate Konkursil 2020 kolmanda koha.  
Viimased olulisemad ülesastumised: F. Mendelssohni viiulikontsert koos Virumaa kammerorkestriga, september 2018; M. Bruchi viiulikontsert Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga, detsember 2018; osalemine traditsioonilistel Kivimäe virtuooside kontsertidel Tallinna kammerorkestri ees. Triinu on mänginud ka paljudes kammerkoosseisudes ja esinenud nendega nii Eestis kui ka välismaal. 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

Simon Svoboda is one of Australia’s leading young cello performers who has received tuition from Jean-Guihen Queyras, Johannes Moser, Marko Ylönen, and Tristan Cornut. He participated in the 2018 Cervo Sommerakademie with lessons from Troels Svane before delivering a special performance of Bach’s Suite no. 5. He has performed guest recitals as part of the Queensland Music Festival, the Australian Youth Orchestra’s ‘Momentum Ensemble’, the Kodaly Summer School in 2017 (performing Bartók’s String Quartet no. 2), and as a soloist for Haydn’s Cello Concerto in C Major with the UQ Pulse Chamber Orchestra. Simon has performed with the Melbourne Symphony Orchestra and won the 2017 4MBS Chamber Music Prize with violinist Phoebe Masel.  Currently Simon is studying in Masters Degree program in Sibelius Academy of Music in Helsinki.