Kristina VähiMõisamängud 2021/2022 

Ooper. Nõidkütt 
Kristina Vähi (sopran), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver, jutt)
Kavas: Carl Maria von Weber, Mart Saar, Ester Mägi

Carl Maria von Weberi “Nõidkütt” (1817) on esimene ja kõige mõjukam saksa romantiline ooper. See on tituleeritud saksa rahvusooperiks. 

Ooperi sündmustiku aluseks on legend kuulidest, millest kuus tabavad eksimatult märki, kuid seitsmes kuulub Saatanale. 

Max armastab metsaülema Kuno tütart Agathet, kuid Kuno on seadnud tingimuseks, et ta saab tütre ja päranduseks ka metsaülema ameti, kui võidab laskmisvõistlused. Agathele pretendeerib ka jääger Kaspar, kes aga on end müünud Saatanale. Ta plaanib petta Maxi, et tuua noormees Saatanale ohvriks. Sellega loodab ta päästa oma elu ja saada ka Agathe. Läbi põnevate seikluste aga lõpuks võidab ikka headus ning lugu saab õnneliku lõpu. 

Kontserdil kõlavad lisaks peategelase Agathe aariatele ka Mart Saare ning Ester Mägi soololaulud. 

 

Sopran Kristina Vähi lõpetas 1996. aastal Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva) ja 2000. aastal Eesti Muusikaakadeemia soololaulu erialal (õp. Riina Airenne). Ta on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (2001) ning kaitses 2003 Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi ooperilaulu erialal (prof. Tamara Novitšenko). Ta on osalenud erinevatel kursustel ja meistriklassides Eva Märtsoni, Judith Beckmani, Matti Pelo jt. juures. Kristina Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nim noorte lauljate konkursil (1996). Alates 2006. aastast on Kristina Vähi Rahvusooper Estonia solist. Ta on laulnud ka Vanemuise etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel, EMA Ooperistuudio etendustel ning osalenud Smithbridges Production’i korraldatud muusikalides, alates 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.