67322156_1444312529026727_5689579508139556864_oMõisamängud 2021/2022 
Lauluklassika

Kristina Vähi (sopran), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: saksa lied, eesti kammerlaul, ooperiaariad

Kammermuusikud toovad sarja “Mõisamängud” raames klassikalist kammermuusikat linnadest välja kaunitesse ajaloolistesse mõisatesse, pakkudes eriti sobivas õhkkonnas väärt kultuurielamusi mõisakoolide õpilastele ning kohalikele elanikele. Hooaeg 2019-2020 on sarja 12. hooaeg. Olulist rolli mängivad kontserdikoosseisudes ka nn “muusikalised perekonnad”. Kontsertidel astuvad lisaks küpsetele interpreetidele üles ka nende andekad lapsed ning õpilased, noored muusikud – eelkõige Tallinna Muusikakeskkooli õpilased, kes on juba ka ise noored professionaalid, kel seljataga juba mitmed tunnustused eestisisestelt ning välismaistelt konkurssitelt. Viimaste hooaegade jooksul on väga palju positiivset vastukaja toonud just “noortelt-noortele” etteasted. Sarja kontserdid toimuvad põhiliselt hommikul ja pealelõunal ning mahuvad 45 minuti sisse, mil lisaks muusikale saab kuulda ka muusikute mõtteid esitatavatest teostest. 

Sopran Kristina Vähi lõpetas 1996. aastal Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli (õp. Mare Jõgeva) ja 2000. aastal Eesti Muusikaakadeemia soololaulu erialal (õp. Riina Airenne). Ta on täiendanud end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (2001) ning kaitses 2003 Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi ooperilaulu erialal (prof. Tamara Novitšenko). Ta on osalenud erinevatel kursustel ja meistriklassides Eva Märtsoni, Judith Beckmani, Matti Pelo jt. juures. Kristina Vähi on võitnud I auhinna Klaudia Taevi nim noorte lauljate konkursil (1996). Alates 2006. aastast on Kristina Vähi Rahvusooper Estonia solist. Ta on laulnud ka Vanemuise etendustel, Kuressaare Ooperipäevadel, EMA Ooperistuudio etendustel ning osalenud Smithbridges Production’i korraldatud muusikalides, alates 1997 on ta loomingulise ühenduse Operetta Scretta solist.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.