Mõisamängud 2021-2022 

Klaverikontsert kahel klaveril
Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver)

Norra helilooja, Edvard Griegi klaverikontsert a-moll on üks kõigi aegade armastatumaid klaverikontserte. See valmis aastal 1868, mil Grieg oli 25-aastane. Griegi rahvusromantiline muusika on põhjamaiselt karge ning selles võib tajuda nii maalilisi looduspilte kui rahvamuusika mõjusid. 

Wolfgang Amadeus Mozarti kontsert nr 12 valmis aastal 1783 ja kuulub tema varaste Viini kontsertide hulka. Kontserdi teise osa teema põhineb Mozartile üheks oluliseks mentoriks olnud Johann Christjan Bachi teosel La calamita de’ cuor (itaalia k. “Südame magnet”). See on kirjutatud vahetult peale Johann Christjan Bachi surma. 

.

Kroot_Tarkmeel_Photography_T2he-Lee-Liiv_3 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

 

 

 

 

 

 

Diana Liiv 1Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning kontserdiagentuuri Kammermuusikud kunstiline juht. Muusikalise kõrghariduse omandas ta Peep Lassmanni klaveriklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta 2011. aastal kaitses magistrikraadi solisti suunal ning 2012. omandas teistkordse magistrikraadi cum laude kammeransamblistina Marje Lohuaru juhendamisel. Ta on täiendanud end aastatel 1995–1997 Victor Rosenbaumi juures Longy Muusikakoolis Bostonis ning aastatel 2007–2008 Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2009-2013 täiendanud end St. Cecilia nimelises rahvusvahelises pianistide erakoolis Bergamos Konstantin Bogino klaveriklassis. 

Diana Liiv on üles astunud solisti ja kammermuusikuna Eesti olulistel festivalidel ja kontserdisarjades, ta on esinenud nii ansamblistina kui ka andnud soolokontserte Leedus, Rootsis, USA-s, Soomes, Hollandis (Gaudeamus Interpreters Competition Hollandis), Venemaal (Peterburi Jaani kirikus, iga-aasataselt alates 2015 Moskva festivalil Spiegel im Spiegel) , Itaalias (Luccas, Brescias, Ascoli Picenos, Bergamos) ja Prantsusmaal (Eric Satie festivalil Pariisis 2011, 2013). 
Ta on olnud ka Märt-Mattis Lille, Timo Steineri, Galina Grigorjeva, Malle Maltise, Mirjam Tally, Jüri Reinvere jt. teoste esmaettekandjaks. Ning lisaks eelpoolnimetatud heliloojatele on ta teinud koostööd ka Helena Tulve, Arvo Pärdi ja Kaija Saariahoga.  
Ta on teinud palju kontserdisalvestusi ja fondisalvestusi Eesti Raadio Klassikaraadiole.