Miia Olivia OnniMõisamängud 2021-2022

Noored virtuoosid 
Miia Olivia Onni (viiul), Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver)
Kavas: virtuoossed teosed viiulile ja klaverile

Kontserdikavas on viruoossed klaveri- ja viiulipalad: Eugène Ysaÿe: “Eleegiline poeem”, Artur Kapp: “Viimne piht”, Bach: Partiita nr 2 d-moll (Saraband, Gigue). Bach: Prelüüd ja fuuga cis-moll HTK II, Beethoven: “Pastoraalne” sonaat (I, II osa), Ferenz Liszt: “Tuisk”, Chopin: “Revolutsiooniline etüüd”, Schumann: Fantaasia 1. osa. 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. 

Miia Olivia Onni (2002) õpib Tallinna Muusikaksekkooli XII klassis õp Tiiu Peäske viiuliklassis. Miia on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel, sealhulgas IX Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil, kus pälvis laureaaditiitli ning 2019. aastal samal konkursil diplomi. Konkursil Parim noor instrumentalist 2018 pälvis II koha. VIII klassis oli ta TMKK keelpilliorkestri kontsertmeister ning on mänginud veel Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestris ja Virumaa Kammerorkestris. 2019. aastal tõi sama orkestri ees esmaettekandele Ants Juhani Neeme teose „Kiri langenud relvavennale“ ja koos Tallinna Kammerorkestriga kõlas 2018. aastal esmaettekandes Jonas Tarmi „Meloodia“ viiulile ja kammerorkestrile.