Klassikatähed
Karl Tipp (saksofon), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Pärt, Rahmaninov, Milhaud jt.
Kontserdikavas on üks saksofonirepertuaari värvikamaid teoseid – Milhaudi Scaramouche. Lisaks virtuoospalad Liszti “Tuisk”, Ligeti “Fem” jt. klaverile aga ka Arvo Pärdi varasemast loominguperioodist pärit Sonatiin.
Karl Tippi esimene instrument oli klaver ja selle õpinguid alustas ta Paide Muusikakoolis Astrid Silla klassis. Pärast klaverieriala lõpetamist jätkas ta samas koolis saksofoni õppimist Olavi Oismanni juures. 2011–2015 aastal õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise saksofoni erialal ning aastal 2016 alustas Tatjana Kozlova-Johannese juhendamisel kompositsiooniõpinguid jätkab praegu saksofoniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakaadeemias Olavi Kasemaa juures.
2015 aastal käis ka vahetusõpilasena Poolas, Varssavis, Karol Szymanovsky nimelises koolis Erasmus+ programmiga, saksofoni juhendajaks Alicja Wołyńczyk. 2017-2018 toimus Erasmuse vahetusaasta Küprosel- European University of Cyprus, Yiannis Miralise käe all. Aastal 2019 lõpetas ta EMTA bakalaureuse kraadi saksofoni erialal.
Karl on edukalt esinenud konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal kus ta on võitnud auhinnalisi kohti, I koht Solon Mihaelidese nimelisel konkursil (Limassol, Küpros, 2017); I preemia Eesti Interpreetide konkurss Puhkpillidele aastal 2018; I koht puhkpillide kategoorias konkursil “Renaissance” (Yerevan, Armeenia, 2019). Sel aastal võtab ta ka osa telesaatest “Klassikatähed”.
Karl on osalenud ka saksofoni meistrikursustel: Johannes Thorell, Johann van dan Linden, Elliot Riley (Rascher Quartett), Ashu Kejariwal, Alfonso Padilla, Elari Ann Evans.
Karl osaleb aktiivselt lisaks solistina esinedes ka koostöös orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfoonia Orkester ja Estonia Teatriorkester.
Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.