Kristjan Jaanek MölderMõisamängud 2021-2022

Klassikatähed. Talvine teekond 
Kristjan-Jaanek Mölder (bariton), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Schubert

Esitusele tuleb üks olulisemaid vokaaltsükleid – Schuberti “Talvine teekond”. Helilooja kaasaegse poeedi Wilhelm Mülleri sõnadele kirjutatud laulud käsitlevad eelkõige igatsust ja armastust. Maaililiste talvepiltide taustal hargnevad lahti inimhinge unistused ja katsumused.  

Kristjan-Jaanek Mölder alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal. Pilliõpingute kõrvalt laulis ta ka erinevates poistekoorides. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on ta omandanud bakalaureuse kraadi Ants Sootsi dirigeerimisklassis ja klassikalise laulu erialal Juhan Tralla juhendamisel. Pöördelise tähtsusega oli Salzburgis asuvasse Mozarteumi muusikakõrgkooli magistrantuuri õppima asumine (prof. HON. D.M.A. Michele Crider). Seal avanes taas suurepärane võimalus end laulu žanris täiendada prof. Pauliina Tukiaineni klassis. 2017. aastal osales ta rahvusvahelisel Jean Sibeliuse nimelisel konkursil saavutas IV koha. Samal aastal osales ta ka Mart Saare nimelisel konkursil, kus ta sai II koha ja eripreemia. 2018. aasta tõi endaga kaasa I koha EMTA lied-duo konkursil. 2019. aastal jõudis ta  2.rahvusvahelisel Haydn konkursil (Rohrau) poolfinaali. 2020. aastal oli ta telesaate Klassikatähed üks osaleja. Tema rollide hulka kuuluvad: Aenease roll lavastuses “Dido ja Aeneas” (EMTA ooperistuudio 2017), nimirolli G. F. Händeli ooperis “Orlando” (EMTA ooperistuudio 2018), erinevad rollid J. Offenbachi ooperis “Les Contes d’Hoffmann” (Mozarteumi ooperistuudio 2019).

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.