Poeedi armastus
Kavas: D. Šostakovitš “PJAT ROMANSOV. Slova iz zhurnala “Krokodil” No 24″ op 121.; A.V. Mossolov – “4 ajalehekuulutust”; R. Schumann – “Dichterliebe”; Ester Mägi – “Haikud”
Atlan Karp (bariton) ja Andre Hinn (klaver)
Atlan Karp omandas ooperilaulja magistrikraadi 2008. aastal Sibeliuse Akadeemias Helsingis. 2007–2012 töötas ta teatris Vanemuine koosseisulise ooperisolistina ning on alates 2012. aastast vabakutseline laulja.
Atlani ooperirollide valik on rikkalik: Verdi Jago („Othello“), Rigoletto („Rigoletto“) ja di Luna („Trubaduur“); Wagneri Alberich („Reini kuld“), Friedrich von Telramund („Lohengrin“), Kurwenal („Tristan ja Isolde“) ja Klingsor („Parsifal“); Puccini Jack Rance („Tütarlaps kuldsest läänest“), Scarpia („Tosca“) ja Sharpless („Madama Butterfly“); Mozarti krahv Almaviva ja Figaro („Figaro pulm“), don Giovanni („Don Giovanni“), don Alfonso („Cosi fan tutte“) ja Sprecher („Võluflööt“); Offenbachi Lindorf, Coppélius, Dapertutto ja Mircacle („Hoffmanni lood“) ja Jupiter („Orfeus põrgus“).
Lisaks veel Tonio (Leoncavallo „Pajatsid“), krahv Gil (Wolf-Ferrari „Susanna saladus“), Pimpinone (Telemanni „Pimpinone“), Onegin (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Lescaut (Massenet „Manon“), Tobia Mill (Rossini „Abieluveksel“), Lord Cecil (Donizetti „Maria Stuarda“), George III (Daviesi „Eight Songs for a Mad King“), Purjus Poeet, Coridon, Bottom ja Pyramus (Purcell „Haldjakuninganna“) ja Leandro (Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“).
Atlani ulatuslikku kontserdirepertuaari kuulub arvukalt vokaal-sümfoonilisi suurvorme: Brahmsi „Saksa reekviem“ ja Beethoveni 9. sümfoonia (dir. Neeme Järvi), Rahmaninovi „Kellad“ (dir. Nikolai Aleksejev), Gubaidulina „Über Liebe und Haß“ (maailmaesiettekanne Tallinnas), C. Orffi „Carmina burana“, Vaughan Williamsi „ A Sea Symphony“, Saint-Saensi „L’Oratorio de Noël“, G. Rossini „Petite messe solennelle“, Puccini „Messa di Gloria“ jne.
Väga olulisel kohal on Atlani jaoks kammermuusika. Tema laiahaardelises repertuaaris on vokaalmuusikat ja laulutsükleid nii kaasaegsetelt kui klassikalistelt vene, prantsuse, saksa, soome ja eesti heliloojatelt.
Laulutsüklid: Schuberti „Winterreise“ ja „Schwanengesang“, Schumanni „Dichterliebe“, Mahleri „Kindertotenlieder“, Brahmsi „Vier ernste Gesänge“, Raveli „Don Quichotte à Dulcinée“, Iberti „Chansons de Don Quichotte“, Mussorgski „Pesni i pljaski smerti“, Dvořáki „Biblické pisné“, Ester Mägi „Haikud“, Tambergi „Viis romanssi Sandor Petöfi luulele“ jne.
Atlan on üles astunud ooperi- ja kontserdilavadel Eestis, Leedus, Lätis, Soomes, Itaalias, Saksamaal, Iisraelis ja Bulgaarias ning teinud koostööd paljude dirigentidega nagu Neeme Järvi, Nikolai Aleksejev, Jose Cura, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Arvo Volmer, Vello Pähn, Andris Veismanis, Gintaras Rinkevicius, Paolo Spadaro, Hendrik Vestmann, Mihkel Kütson, Paul Mägi, Jüri Alperten, Lauri Sirp et al.
Atlan on püsikülaliseks mitmetel Eesti muusikafestivalidel nagu Tallinna Talvefestival, Tallinna Kammermuusika Festival, Rapla Kirikumuusika Festival, Tartu Talvemuusikafestival. Jeruusalemma ooperifestivalil Iisraelis laulis ta 2018. aastal nimirolli Mozarti ooperis „Don Giovanni“ ja 2019. aastal krahv Almavivat Mozarti ooperis „Figaro pulm“.
2019. aastal võitis Atlan Eesti Teatriliidu Muusikaauhinna Jack Rance’i ja krahv Gili jõuliselt kehastatud lavakujude eest Giacomo Puccini ooperis „Tütarlaps kuldsest läänest“ (Rahvusooper Estonia) ja Ermanno Wolf-Ferrari lühiooperis „Susanna Saladus“ (Opera Veto).
Salvestused:
CD Mart Saar
Maailmapilguga rahvalalulik
Kogutud soololaulud II (2020)
Soololaulud ja rahvalaluseaded. Iris Oja, metsosopran. Atlan Karp, bariton.
Klaveril Kadri-Ann Sumera
CD Ühel hommikul (2017)
Marje Singi vaimulikud laulud, salvestatud Tartu Pauluse kirikus, orelil Anna Humal
CD Võta jalatsid jalast, sest paik, kus sa seisad, on püha (2010)
Psalme, liturgilist tekstimuusikat ja rahvaviiside töötlusi, orelil Elke Unt
Aastal 2017 asutasid 3 lauljat, Aule Urb, Aivar Kaseste ja Atlan Karp MTÜ Opera Veto, mille eesmärgiks on tuua lavale kammeroopereid.
Andre Hinn õppis klaverit Eesti Muusikaakadeemias dotsent Ada Kuuseoksa ja professor Ivari Ilja juhendamisel. Ta jätkas oma õpinguid Kölni muusikakõrgkoolis (Hochschule für Musik Köln) professor Dr. h.c. Arbo Valdma juures (Konzertexamen) ning täiendas end Belgia muusikakõrgkoolis (Institut Supérieur de Musique et de Pédagogie) professor Christian Beldi käe all. Andre Hinn on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal, astunud üles Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Jüri Alperteni juhatusel. Tema kammermuusikapartneriteks on olnud Linda-Anette Verte, Lisa Schumann, Kristina Kriit, Saimi Ester Kortelainen ja Marike Kruup (viiul), Olja Raudonen (tšello), Tõnu Kalm ja Kristof Dömötör (klarnet) ja Annaliisa Otsa (metsosopran). Klavessinisti ja pianistina on Andre Hinn osa võtnud mitmetest kontsertturneedest (Saksamaa, Hispaania, Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa) Junge Philharmonie Köln koosseisus. Pälvinud mitmeid auhindu Eestis ja Saksamaal. Aastal 2016 andis Estonian Record Productions välja Andre Hinni CD „Von Salzburg bis Reval“, mis on aastatel 1797 – 1836 Eestis tegutsenud baltisaksa helilooja ning klaverivirtuoosi Christoph August Gableri (1767 – 1839) klaveriloomingu esmasalvestus maailmas. On salvestanud kahele CD-le ka Gunnar Männiku klaveriloomingut lastele. Astunud soolopianistina üles kahes Vanemuise teatri lavastuses: balletis „Kinolina kangelane“ (esietendus veebr. 2018) ja Moisés Kaufmani draamas „33 variatsiooni“ (esiet. okt.2018). Olnud kaastegev ka Leigo järvemuusikal 2018 ja Alo Põldmäe ooperis „Emajõe ööbikud“ (06.2019). Olnud Alo Põldmäe tsükli „Tartu pildid“ esmaettekandja. Alates 2009.aastast töötab Andre Hinn õpetaja ja kontsertmeistrina Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning alates augustist 2016 ka Vanemuise Teatris balleti kontsertmeistrina. 19.05.2021