Mõisamängud 2022-2023
Eesti Haikud

Atlan Karp (bariton), Andre Hinn (klaver)
Kavas: Tubin, Sõber, Mägi, Tamberg

Kontserdil kõlavad Eduard Tubina klaveriballaad “Ylermi” Eino Leino tekstidele; Eino Tambergi “Viis romanssi Sandor Petöfi luulele”, Ants Sõberi “5 lalu J. Liivi tekstidele” ning Ester Mägi “Haikud”. Kava annab võimaluse nii esinejatele kui noortele kuulajatele koos mõtiskleda nii eesti muusika- kui kirjandusklassikutest. 
 

Atlan Karp on õppinud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (õp. Tõnu Bachmann), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Ivo Kuusk) ning lõpetanud magistrantuuri Soomes Sibeliuse Akadeemias (prof. Jorma Hynninen ja Pekka Kähkönen). Ta on täiendanud end Peterburi Maria Teatris ja osalenud G. Janowitzi, T. Krause, L. Gergijeva, D. Hvorostovsky, J. Obrastzova, A. Amaretto ja H. Hagegårdi meistrikursustel. Aastatel 2007-2012 töötas ta teatris Vanemuine juhtiva ooperisolistina. A. Karp on pälvinud Tiit Kuusiku nim. rahvusvahelisel konkursil I preemia (2000). Tema tähtsamate rollide hulka kuuluvad: Jago (Verdi “Othello”), Scarpia (Puccini “Tosca”), Rigoletto (Verdi “Rigoletto”), Krahv di Luna (Verdi “Trubaduur”), Lescaut (Massenet “Manon”), Sharpless (Puccini “Madama Butterfly”), Figaro (Mozart “Figaro pulm”), Kurwenal (Wagner “Tristan ja Isolde”), Leandro (Prokofjev “Armastus kolme apelsini vastu”, RO Estonia), Vodnik (Dvořák “Russalka”, Helsingi Aleksandri teater), Don Alfonso (Mozart “Cosi fan tutte”, Savonlinna Muusikaakadeemia), Onegin (Tšaikovski “Jevgeni Onegin”, Sibeliuse Akadeemia), Klingsor (Wagner “Parsifal”), Orestes (Strauss “Elektra”), George III (Davies “Kaheksa hullu kuninga laulu”, Pärnu Ooper) jt. Tema suurvormide repertuaar on väga mitmekülgne (Brahms “Saksa reekviem”, Beethoven 9. Sümfoonia, Rahmaninov “Kellad”, Vaughan Williams “Meresümfoonia”, Rossini “Väike pidulik missa”, A. Kallastu “Cromwell’s letzte nacht” jpt.). A. Karp on andnud arvukalt soolokontserte ja esitanud teoseid Vene, Prantsuse, Saksa, Soome ja Eesti heliloojatelt klassikalistest teostest kaasaegseteni.

Andre Hinn õppis klaverit Eesti Muusikaakadeemias dotsent Ada Kuuseoksa ja professor Ivari Ilja juhendamisel. Ta jätkas oma õpinguid Kölni muusikakõrgkoolis (Hochschule für Musik Köln) professor Dr. h.c. Arbo Valdma juures (Konzertexamen) ning täiendas end Belgia muusikakõrgkoolis (Institut Supérieur de Musique et de Pédagogie) professor Christian Beldi käe all.  Andre Hinn on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal, astunud üles Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Jüri Alperteni juhatusel. Tema kammermuusikapartneriteks on olnud Linda-Anette Verte, Lisa Schumann, Kristina Kriit, Saimi Ester Kortelainen ja Marike Kruup (viiul), Olja Raudonen (tšello), Tõnu Kalm ja Kristof Dömötör (klarnet) ja Annaliisa Otsa (metsosopran). Klavessinisti ja pianistina on Andre Hinn osa võtnud mitmetest kontsertturneedest (Saksamaa, Hispaania, Inglismaa, Šotimaa, Iirimaa) Junge Philharmonie Köln koosseisus. Pälvinud mitmeid auhindu Eestis ja Saksamaal. Aastal 2016 andis Estonian Record Productions välja Andre Hinni CD „Von Salzburg bis Reval“, mis on aastatel 1797 – 1836 Eestis tegutsenud baltisaksa helilooja ning klaverivirtuoosi Christoph August Gableri (1767 – 1839) klaveriloomingu esmasalvestus maailmas. On salvestanud kahele CD-le ka Gunnar Männiku klaveriloomingut lastele. Astunud soolopianistina üles kahes Vanemuise teatri lavastuses: balletis „Kinolina kangelane“ (esietendus veebr. 2018) ja Moisés Kaufmani draamas „33 variatsiooni“ (esiet. okt.2018). Olnud kaastegev ka Leigo järvemuusikal 2018 ja Alo Põldmäe ooperis „Emajõe ööbikud“ (06.2019). Olnud Alo Põldmäe tsükli „Tartu pildid“ esmaettekandja.  Alates 2009.aastast töötab Andre Hinn õpetaja ja kontsertmeistrina Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning alates augustist 2016 ka Vanemuise Teatris balleti kontsertmeistrina.  19.05.2021