Mõisamängud 2022-2023

Ave Maria
Merle Silmato (alt, Soome Rahvusooper), Diana Liiv (klaver) 
Kavas: Liszt, Schubert, Schumann, Brahms jt.

Kontserdil kõlavad igihaljad laulud klassikalisest repertuaarist. Kahes versioonis kuuleb ka armastatud laulu “Ave Maria”. 

F1F3EAF5-DE34-4030-858E-F6F57BC4805C

Merle Silmato õpetas Eesti Muusikaakadeemia 2001 Urve Tautsi juhendamisel ja Soome Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri 2006 Anita Välkki juhendamisel. Alates 2007 töötab Soome Rahvusooperis.
Ooperirollide hulka kuuluvad: Azucena (Verdi „Trubaduur“, Vanemuine, Lahti Ooper), Carmen (Bizet’ „Carmen“), Kõrtsinaine (Mussorgski „Boriss Godunov“, RO Estonia), Ulrica (Verdi „Maskiball, RO Estonia), Polina (Tšaikovski „Padaemand“, RO Estonia), Filipjevna, Larina (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“, Sibeliuse Akadeemia ooperistuudio ja RO Estonia koostöö, Opera de Baugé (Prantsusmaa)), Njanja (Rubinsteini „Deemon“, Pärnu Ooper), Kolmas daam (Mozarti „Võluflööt“, Soome RO, Opera de Baugé), Ksenja amm (Mussorgski „Boriss Godunov“, Soome RO). Andnud soolokontserte kõikjal Eestis, samuti Soomes, Poolas, Taanis, Rootsis, Prantsusmaal, Bulgaarias ja Venemaal. Teinud koostööd pianistide I. Zahharenkova, H. Kapteni ja C. Hanseniga. Lied- repertuaari kuuluvad Mahleri, Wagneri, Rahmaninovi, R. Straussi, Brahmsi, Berliozi, Tšaikovski jpt laulud. Osalenud solistina paljude suurvormide ettekannetel: G. Mahleri 3. sümfoonia, L. Bacalovi „Misa Tango“, Beethoveni Missa C, Saint-Saënsi „Jõuluoratoorium“, Verdi „Reekviem“, Händeli „Messias“, Mozarti „Reekviem“ ja „Missa Brevis“, Vivaldi „Gloria“, Pergolesi „Stabat mater“, Rahmaninovi „Vigilia“, Gubaidulina „Öö Mephises“, Ramireze „Misa Criolla“, Tubina „Reekviem langenud sõjameestele“, Kangro „Missa süütult hukkunud eestlastele“, Tobiase „Joonase lähetamine“ jpm. Laulnud järgmiste dirigentide juhatusel: E. Klas, A. Volmer, J. Alperten, P. Mägi, N. Järvi, L. Kaiv, A. Volmer, W. Scheffer, A. Walker jpt. Merle Silmato on saavutanud 2001 kolmanda preemia II Klaudia Taevi nim rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil.

 

Diana Liiv 1Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning kontserdiagentuuri Kammermuusikud kunstiline juht. Muusikalise kõrghariduse omandas ta Peep Lassmanni klaveriklassis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta 2011. aastal kaitses magistrikraadi solisti suunal ning 2012. omandas teistkordse magistrikraadi cum laude kammeransamblistina Marje Lohuaru juhendamisel. Ta on täiendanud end aastatel 1995–1997 Victor Rosenbaumi juures Longy Muusikakoolis Bostonis ning aastatel 2007–2008 Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. 2009-2013 täiendanud end St. Cecilia nimelises rahvusvahelises pianistide erakoolis Bergamos Konstantin Bogino klaveriklassis.

Diana Liiv on üles astunud solisti ja kammermuusikuna Eesti olulistel festivalidel ja kontserdisarjades, ta on esinenud nii ansamblistina kui ka andnud soolokontserte Leedus, Rootsis, USA-s, Soomes, Hollandis (Gaudeamus Interpreters Competition Hollandis), Venemaal (Peterburi Jaani kirikus, iga-aasataselt alates 2015 Moskva festivalil Spiegel im Spiegel) , Itaalias (Luccas, Brescias, Ascoli Picenos, Bergamos) ja Prantsusmaal (Eric Satie festivalil Pariisis 2011, 2013).
Ta on olnud ka Märt-Mattis Lille, Timo Steineri, Galina Grigorjeva, Malle Maltise, Mirjam Tally, Jüri Reinvere jt. teoste esmaettekandjaks. Ning lisaks eelpoolnimetatud heliloojatele on ta teinud koostööd ka Helena Tulve, Arvo Pärdi ja Kaija Saariahoga.
Ta on teinud palju kontserdisalvestusi ja fondisalvestusi Eesti Raadio Klassikaraadiole.