Mõisamängud 2022-2023

Londoni tudengid
Laura Pähkel (flööt), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Eller, Poulenc jt.

Kontserdikavas on eesti- ja maailmamuusika tippteosed flöödile ja klaverile: Heino Elleri muinasjutuline tsükkel “Kolm pala” – “Orus”; “Mäel” ja “Aasal” ning Poulenci sonaat flöödile ja klaverile. Kavas on ka aastavahetuseteemalised üllatused!

Laura Pähkel on õppinud flöödi erialal Pärnu Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakeskkoolis. Käesoleval ajal jätkab õpinguid Londoni Royal College of Music koolis. 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.