Mõisamängud 2022-2023

Arvo Pärdi klaverimuusika
Tähe-Lee Liiv (klaver), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver)

Kavas: Arvo Pärt – “Aliinale”, “Neli lihtsat tantsu”, Sonatiinid, Partiita, Diagrammid jt.

Arvo Pärt on kirjutanud muusikat klaverile alates varajasest noorusajast kuni pea tänapäevani. Seega peegelduvad just klaverilugudes väga hästi tema erinevad loomingulised eneseotsingud läbi erinevate eluetappide ja muusikaliste stiilide. Noorpõlves valminud teoste hulka kuuluvad ka lasterepertuaaris tuntuks saanud palad “Liblikas”, “Pardipoegade tants” jt. tsüklist “Neli lihtsat tantsu”. Lisaks sooloklaverile kõlavad ka teosed klaveriduole koos Tähe-Lee Tallinna Muusikakeskkooli klaveriõpetaja Marrit Gerretz-Traksmanniga.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel. 

Marrit Gerretz-Traksmann lõpetas Tallinna Muusikakeskkoolis Merike Bürgeri ja Bruno Luki klaveriklassi. Aastatel 1989–1997 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias Bruno Luki, Anna Klasi ja Peep Lassmanni juures klaverit ning 2002. aastal lõpetas samas magistrantuuri Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Gerretz-Traksmann on end täiendanud ka Sibeliuse Akadeemias Liisa Pohjola juhendamisel.
Marrit Gerretz-Traksmann on mänginud arvukates kammerkoosseisudes nii kodu- kui välismaal, millest tunnustatuim on Uus Tallinna Trio. Trio on saavutanud II koha rahvusvahelisel J. Brahmsi nimelisel konkursil Gdanskis (2000). Uus Tallinna Trio on esinenud paljudes Euroopa riikides ja ka Ameerika Ühendriikides.
Marrit Gerretz-Traksmann on esinenud solistina selliste orkestrite ees nagu NDR Radiophilharmonie ja Bialystoki Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Praha Raadio Sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester.
Marrit Gerretz-Traksmann on salvestanud Eesti Rahvusringhäälingus hulganisti eesti ja välismaa heliloojate teoseid nii raadiole kui ka televisioonile. Ta on salvestanud eesti muusikat ka firmadele ECM ja Harmonia Mundi.
Alates 1997. aastast on Marrit Gerretz-Traksmann Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambli dotsent. Tallinna Muusikakeskkoolis õpetab ta klaverit ja kammeransamblit.