Mõisamängud 2022-2023

Duokontsert
Hans Christian Aavik (viiul), Tähe-Lee Liiv (klaver)
Kavas: Mendelssohn, Brahms

Kaks noort säravat talenti mängivad Mendelssohni duokontserdi viiulile ja klaverile ning Brahmsi sonaadi viiulile ja klaverile. 

Hans Christian Aavik (1998) on üks väljapaistvamaid Eesti viiuldajaid, kes on oma mitmekülgse stiili ning selgelt eristatava kõlaga silma paistnud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas.

Ta on Carl Nielseni nimelise rahvusvahelise konkursi (Carl Nielsen International Competition 2022)

1. preemia laureaat. Lisaks kahele eripreemiale (parim kohustuslik pala – Jesper Koch Maze; Odense Sümfooniaorkestri eripreemia) sõlmiti temaga leping Orchid Classicu poolt ning järgnevatel hooaegadel on ta tihe külaline parimate Skandinaavia orkestrite ees.

Tema viimaste saavutuste seast aastatel võib välja tuua I preemia solistide kategoorias rahvusvahelisel konkursil “Cadenza Contest”, I preemia rahvusvahelisel konkursil “3rd Làszlò Spezzaferri International Music Competition”, I preemia ning neli eripreemiat Eesti Keelpillimängijate Konkursil, laureaaditiitli ning eripreemia Polytechnische Gesellschaft Frankfurt am Main kammermuusikakonkursil ning diplomi koosseisus “Duo Hommage” (viiul/klaver) Ilmari Hannikaineni Klaverikammermuusika konkursil Jyväskyläs, Soomes.

 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.