Mõisamängud 2023-2024
Gulliveri reisid. Jõuluootus

Keelpillikvartett ja noored solistid
Johannes Palm (viiul), Lisette Lemba (viiul), Kati Marii Sarv (vioola), Heiki Palm (tšello)
Solistid: Johann Praks, Kõu Praks jt.
Kavas: Haydn, Telemann, Bach, Paganini jt.   

Kontserdil astuvad üles noored muusikud, kes silma paistnud juba tõsise professionaalse suhtumisega, olnud edukad paljudel konkurssitel ning on muusika juures suure armastuse ning kirega. Viiulimängijad Johannes ja Lisette on MUBA õpilased, lõpetamas 12. klassi; Kati Marii õpib vioolat Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakoolis. Heiki Palm on tšelloõpetaja, orkestrant ja kammermuusik. Vennad Praksid aga õpivad Viljandi Muusikakoolis.

Esitusele tulevad värvikas Telemanni süit kahele viiulile “Gulliveri reisid”, mis põhineb Jonathan Swifti  seiklusromaanil; Haydni klaverikontsert D-duur keelpillikvarteti saatega, Paganini “Kapriis” jt.  

Jõuluootust väljendavad osad Bachi soolosüidist ning igihaljas Bach-Gounod “Ave Maria”.

Kontsert noortelt noortele inspireerib vastastikku kindlasti nii publikut kui esinejaid! 

Heiki Palm on lõpetanud kiitusega Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia, prof. Peeter Paemurru tšelloklassis. Magistri- ja Doktoriõpingud viisid ta Ameerika Ühendriikidesse (Ohiosse ja Alabamasse), kus ta osales ka mitmetel suvefestivalidel. Festvalide raames on ta saanud õpetust mitmetelt mainekatelt tšellistidelt nagu Janos Starker, Richard Aron, Martin Ostertag ja Maria Kliegel.

USAs on Heiki töötanud kümnetes orkestrites. Nendest mainekamad on Akron Symphony, Canton Symphony, Cleveland Chamber Orchestra ja Huntsville Symphony.  Solistina on ta esinenud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orkestriga, Tallinna Kammerorkestriga ja Akroni Ülikooli orkestriga.

Kodumaaigatsus tõi Heiki Tartusse, kus ta töötab peamiselt õpetajana. Ta osaleb aktiivselt erinevates kammermuusika- ning orkestri projektides. Kirikutes esitab ta aeg-ajalt    J. S. Bachi soolosüite tšellole, mis on tema absoluutsed lemmikud. Heiki Palm on Eesti Interpreetide Liidu liige.

Johannes Palm (sünd. 2004) alustas viiuliõpinguid 4 aastaselt Elleri nim. Muusikakoolis. Vahepeal tuli tal õpinguid jätkata USAs, kus tema õpetajateks olid prof. Jubal Fulks ja prof. Jenny Gregoire. Eestisse naastes jätkas ta viiuliõpinguid Kristel Eeroja-Põldoja viiuliklassis. Alates eelmisest aastast on Johannes Tallinna Muusikakeskkooli õpilane ja tema juhendajateks on prof. Kristina Kriit ja prof. Mari Tampere-Bezrodny.

Johannes on mitmete konkursside laureaat nii Eestis kui välismaal. Mainekamad on Kaunas Sonorum ja Savshinsky nim. konkurss Peterburis. 2019 a. valiti ta Royal Concertgebow suvelaagrisse, kuhu pääses ainult 80 noort mängijat üle maailma. Ta mängib viiulit suure pühendumusega ja loodab sellega veel paljudesse kontserdisaalidesse jõuda.  Õpingute kõrvalt musitseerib ta võimalusel oma perega.