Petruška vastladPetruška vastlad

Kontsertetendus lastele Igor Stravinski ballett-muinasjutu “Petruška” ainetel

15.02.2010 kell 11 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus
15.02.2010 kell 15 Viljandi Kultuurimaja
1.03.2010 kell 11 Võru Kultuurimaja Kannel
1.03.2010 kell 13 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus
4.03.2010 kell 13 Karksi Valla Kultuurikeskus
5.03.2010 kell 10 Põltsamaa Kultuurikeskus
5.03.2010 kell 12.30 Oisu Rahvamaja

Kaks õekest on üksinda kodus. Nad vaatavad koos vanaaegset muinasjuturaamatut, mis räägib kolmest teatrinukukesest: Petruškast, Baleriinist ja Maur Arapist. Tegelikult on ka neil kodus need samad nukud olemas – nad on väikestes karbikestes, õrnalt eest ära pandud. Muinasjutt pajatab, et need pole aga mitte tavalised nukud: neil on tegelikult elus hing sees ja et niipea, kui kõlab võlumuusika, hakkavad nad tantsima!

Kord olid nukud kutsutud esinema suurele vastlapeole. Seal aga selgub, et ega need kolm nukukest tegelikult omavahel väga hästi läbi ei saanud…

Temperametsed mustlastantsud, kaunid rahvarõivais pidulised, kolm naljakat nukukest ning silmipimestavalt virtuoosne ja rütmikas klaverimuusika: see ei ole üksnes kontsert, see pole pelk draamalavastus, see pole ka puhtalt tants – siin on kõike.

Tants: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsutudengid –
Väike õde: Meri-Elina Päivio
Petruška: Henri Hütt
Maur Arap: Raho Aadla
Baleriin: Paula Salurand
Mustlased: Ele Viskus, Natalja Volodtšenkova
Venelased: Helena Krinal, Maarja Tõnisson,Tiina Tillo, Liina Arumets
Suur õde (jutustaja): Kati Ong
Lavastanud Anu Ruusmaa
Pianist: Diana Liiv

Kati on lõpetanud teatrikooli 2009 aastal Viljandis. Sellest alates mängib ta üle Eesti  erinevates lavastustes, viimasel ajal palju just lastele. Lapsed meeldivad Katile publikuna väga, sest nad on vahetud ja ausad, naeravad naljade üle südamest ja suhtlevad suure õhinaga. Neilt on palju õppida ka maailma tõlgendamise osas. Omagi lapselikku poolt on Kati üritanud võimalikult palju säilitada. Sellest ehk ka see kihk laval mängida.

Diana hakkas klaverit mängima juba siis, kui ta nii suureks kasvas, et sõrmed klahvideni  ulatusid. Klaverimängu on Diana õppinud peale Eesti ka Ameerikas ja Soomes. Praegugi on tal õpingud käsil nii Eesti Muusikaakadeemias kui ka Itaalias Accademia Santa Secilia nimelises koolis. Peale selle, et ta tihti igasugustel kuulsatel konkursitel ja festivalidel osaleb, armastab ta esineda ka väikestele lastele, sest tema arvates tunnevad lapsed hea muusika ära ning oskavad seda väga hästi kuulata. Selleks tuleb lihtsalt sobiv aeg ja koht leida. Lastele klassikalise muusika tutvustamiseks on ta välja andnud ka kaks muinasjuturaamatut koos CD-plaadiga: “Võluvitsa vägi” ja “Neli heldet haldjat”.

Antud kontsertetendus oli esimest korda laval 2009 aasta oktoobris osana Eesti Kontserdi korraldatud noorteprogrammist “Romeo ja Julia” (Estonia Kontserdisaalis ning Vanemuise ja Pärnu Kontserdimajades). 2010 veebruaris ja märtsis Jõgeva, Viljandi, Valga, Põlva ja Võru Kultuurikeskustes on kontsertetenduse produtsendiks MTÜ Muusikasõprade Selts.

Piletid: 40.-, 50.-, 60.-, gruppidele soodustused