IMG_2095Diana LiivMõisamängud. EV100
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates – 10! 2018 

Mälestusi Haapsalust
Denis Golubev (oboe, Moskva), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Tamberg, Kapp, Lemba, Eller, Tšaikovski, Rahmaninov, Glinka

21.07.2018 kell 12 Vana-Võidu mõis, Viljandimaa
21.07.2018 kell 15 Õisu mõis, Viljandimaa

Kontserdil kõlab eesti muusikaklassika – oboerepertuaari kullafondi kuuluv Eino Tambergi “Muusikat oboele” ning Heino Elleri, Artur Lemba ning Artur Kapi muusika kõrvuti vene klassikute Tšaikovski,  Rahmaninovi ning Glinkaga. Naabermaa, Venemaa, on oluliselt mõjutanud eesti muusikakultuuri arengut – paljud Eesti Vabariigi eelsel ajal ning selle algusaastatel tegutsenud heliloojad on oma hariduse omandanud Peterburis.

Kontsert viib kuulaja ajas tagasi just Eersti Vabariigi algusaegadesse. Muusika vahele on pikitud noppeid teoste sünnilugudest ning autorite elukeeristest. Kontserdi nimilugu “Mälestusi Haapsalust” pärineb Pjotr Tšaikovski sulest ning oli kirjutatud just kuulsa vene romantiku Haapsalus veedetud suve järgselt. 

Kontserdi külalisesineja –  oboemängija Denis Golubev Moskvast on Eestiga seotud väga tähelepanuväärsel moel. Tema perekond suvitab juba aastakümneid tihti Eestis, Haapsalus. Sellega seoses tekkis tal idee luua kontakte eesti muusikutega (sellest pärineb ka koostöö MTÜ-ga Kammermuusikud ning selle kunstilise juhi Diana Liiviga). Koostöö päädis ka Denis Golubevi korraldatud eesti muusika festivaliga “Peegel peeglis” Moskvas. Suhted Denis Golubevi ning Moskva Novaya Operaga mõjutasid ka Haapsalus toimuva Tšaikovski festivali sündi.

Samal päeval esinevad suvefestivali raames “noorte-eri” kontserdiga Koeru ning Jäneda mõisates ka Denis Golubevi tütar Aglaya Golubeva ning Diana Liivi tütar Tähe-Lee Liiv. 

Esinejatest:

Denis Golubev (oboe, Moskva): http://kammermuusikud.ee/denis-golubev/

Diana Liiv (klaver): http://kammermuusikud.ee/dianaliiv/

MM 1 Mälestusi Haapsalust