MM 3 Eesti 100. Klarnet 1 MM 4 Eesti 100 Klarnet 2Mõisamängud. EV100

Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates – 10!
2018

Eesti 100. Klarnet
Tõnu Kalm (klarnet), Märten Karm (klaver)
Kavas: E. Mägi, L. Veevo, R. Lätte, A. Karindi jt.

21.07.2018 kell 15 Aruküla mõis, Harjumaa
21.07.2018 kell 17 Vääna mõis, Harjumaa
22.07.2018 kell 12 Vasalemma mõis, Harjumaa
22.07.2018 kell 17 Suuremõisa loss, Hiiumaa

Kontserdil esinevad kaks suurepärast ning inspireerivat Tartu muusikut. Kontsert annab läbilõike 20. sajandil kirjutatud Eesti heliloomingust klarnetile ja klaverile.
Mitmekülgses kavas kõlab tuntumate heliloojate, nagu Ester Mägi, Lepo Sumera ja Lembit Veevo loomingu kõrval ka tähtsate klarnetipedagoogide, Juhan Kaljaspooliku ja Aadu Regi muusika ning Eesti puhkpillimuusikale omast vaimsust kuuleme ka läbi Eduard Tamme ja Raimond Lätte loomingu. 

Esinejaid seob pikaaegne loominguline koostöö muuhulgas ka Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis – seekord avaldub publikule “tartu vaim” ning pärlid eesti muusika kullafondist läbi tartu muusikute pillimängu ning muhedate vestluste. 

Kava:

Eduard Tamm – Kontsert-polka

Juhan Kaljaspoolik – Fantaasiapala

Raimond Lätte – Tarantella

Aadu Regi – Kolm pala

Ester Mägi – Sonaat klarnetile ja klaverile

Lepo Sumera – Quasi Improvisata

Lembit Veevo – Sonaat klarnetile ja klaverile

I Andante assai – Allegro non troppo
II Andante cantabile
III Allegro con moto

Tõnu Kalm on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassis. Tema eelnevate õpetajate hulka kuuluvad Toomas Vavilov, Margus Vahemets, Tiit Veigel ja Lembit Leetna.
Läbi aastate on ta edukalt osalenud paljudel konkurssidel, sh on ta keskastme muusikakoolide vahelise konkursi kolmekordne võitja, konkursi “Eesti noored puhk- ja löökpillisolistid 2006” laureaat, IV Andrejs Jurjansi nimelise rahvusvahelise puupuhkpillimängijate konkursi II preemia laureaat ja 2012. aastal toimunud Eesti Interpreetide Konkursi I koha laureaat.
2007.-ndast aastast töötab Tõnu Kalm Vanemuise Sümfooniaorkestris ja 2008. aasta sügisest ka Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Solisti, ansamblisti ja orkestrandina on ta esinenud mitmel pool Euroopas, Skandinaavias ja Venemaal.
Tõnu Kalm on Eesti Interpreetide Liidu liige.

Märten Karm on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli õpetaja Pille Taniloo klaveriklassis (2007). Ta on osalenud edukalt vabariiklikel konkurssidel, pälvides 2001. aastal vabariiklikul konkursil 1. koha ja IV Eesti noorte pianistide konkursil 3. koha. 2004. aastal saavutas kolme muusikakooli vahelisel pianistide konkursil 2. koha ja 2005. aastal 1.–2. koha. Alates 2010. aastast töötab H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis kontsertmeistrina. Lisaks on ta olnud tegev ka mitmete Tartu kooride, näiteks Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoori ja Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoori kontsertmeistrina. Aastal 2012. sai Karm Ester Mägi 90. sünnipäevale pühendatud nais- ja neidudekooride võistulaulmisel konkursi parima kontsertmeistri eripreemia.  Tõnu Kalmuga seob teda pikaajaline loominguline koostöö.