EAAC4F32-FEC3-4E76-BFC2-D044A8B2DE11 0D918D9A-9869-493B-BE0C-0EE2C631CE3EMõisamängud
“Ainult romantika”. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2019

Romanss. Perekond Palmid
Heiki Palm (tšello), Anne-Mai Palm (klaver), kaastegev Johannes Palm (viiul)

3.07.2019 kell 15 Palupera mõis, Valgamaa

3.07.2019 kell 18 Aakre mõis, Tartumaa

 

 

 

 

Kontserdikavas:

Bach- Prelüüd C-duur (Tśello süit nr. 3)
Straviski Itaalia süit tśellole ja klaverile
K. Raid kaks spirituaali tśellole ja viiulile
Kreisler op.6 soolo viiulile
Beethoven sonaat nr. 4 tśellole ja klaverile
 
Oma vanemate kõrval astub virtuoospalaga lavale ka noor andekas viiulimängja Johannes Palm.
 

Heiki Palm on lõpetanud Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia tunnustusega tšello erialal. Seejärel jätkas ta õpinguid USA-s Akron´i Ülikoolis, OH ja lõpetas magistrantuuri 2005a. kiitusega “Outstanding Graduate Student in Strings”.  Lisaks on Heiki Palm end täiendanud doktorantuuris USA-s tšello erialal Alabama Ülikoolis aastatel 2007-2008 ja 2011-2014. Heiki Palm on mänginud mitmete mainekate tšellistide ja tšellopedagoogide meistriklassides, sh. Mr. Janos Starker, Mrs. Maria Kliegel, Mr. Martin Ostertag, Mr. Richard Aron ja Hr. Teet Järvi. Alates 2005a. on Heiki Palm andud kammerkontserte koos pianist Anne-Mai Palmiga, esinetud on mitmetes paikades USA-s: Baltimore, MD, New York City, NY Eesti Maja, Cleveland, OH, Asheville, SC, Decatur, AL, Tuscaloosa, AL, samuti Eesti Kultuurkapitali siht­finantseeringuga projektid, nt. Tartu Kammerkontsertide Sari „Con Sordino“, kontsert-projektid Eesti muusikakoolides, lasteaedades ja mõisates, Tartu Talvemuusika Festival jt. Heiki on kammermuusikuna osalenud ka Tartu Kaasaja Muusika Festivalil 2009a. ja mänginud Tartu Kammerorkestri projektides (I tšello). Heiki Palm töötab tšellisti ja pedagoogina, hetkel on tal leping soolotšellistina Teater Vanemuine lavastuses “Vaim Masinas – G.F. Parrot”  ja samuti teatri sümfooniaorkestri mängijana. Heiki õpetab tšellot Põlva- ja Võru Muusikakoolis ja samuti on ta aastal 2010 rajatud Tartu eramuusikakooli „Muusikakoda“ asutaja liige ning tšelloõpetaja.

Johannes Palm õpib H. Elleri nim. Tartu muusikakoolis 7 klassis. Tema õpetajaks on Kristel-Eeroja Põldoja.
Noore viiuldajana on Johannes juba pälvinud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkursitel. Nendest hilisemad on 2019 aastal II preemia Savshinsky nim. konkursil St. Peterburis ja II preemia Klaipedas rahvusvahelisel keelpillide konkursil. Mõlemal juhul I preemiat välja ei antud. 
Eestis saavutas ta 2018 aastal konkursil “Parim noor instrumentalist” samuti II preemia.
Liivimaa konkursil ja Saaremaa Poiste keelpillifestivalil pälvis ta aga laureaadi tiitli.
Suvel ootab teda ees soleerimine Värska keelpillilaagri orkestri ees ja osalemine augustis maineka Royal Concertgebouw Orchestri suvelaagris Amsterdamis.
 

 Anne-Mai Palm alustas klaveriõpinguid Põlvas ja jätkas Tartus ning Tallinnas. Tema õpetajateks on olnud Ene Arro ja Lilian Semper. 2004-2013 õppis ta USA ülikoolides ja täiendas end suvekursustel Brevardis ja Chautauquas. Magistri-õpingud sooritas ta Akroni Ülikoolis ja täiendas end doktorantuuris Alabama Ülikoolis.

Kammermuusikuna on ta koos töötanud paljude artistidega nii Eestist kui välismaalt ja on osalenud erinevates lavastustes Vanemuise Teatris.

Hetkel töötab Anne-Mai H.Elleri nim. Tartu muusikakoolis kontsertmeistri ja klaveriõpetajana.