Alexis RoussineMõisamängud
“Ainult romantika”. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2019

Ainult Brahms
Alexis Roussine (viiul, Prantsusmaa), Diana Liiv (klaver)
Kavas: Brahms
10.08.2019 kell 12 Maidla mõis, Ida-Virumaa
10.08.2019 kell 15 Kiltsi mõis, Lääne-Virumaa

Kontserdikavas on vaimustavalt virtuoosne, samas hingeliigutavalt sügav legendaarne kammermuusikateos – Brahmsi viiulkisonaat nr 3. 

Alexis Roussine on noor prantsuse viiulitalent, kellel on tugevad sidemed ka eestiga – igasuviselt puhkab ta Lõuna-Eestis koos oma isa, kuulsa Pariisis elava viiuldaja ning pedagoogi Miroslav Roussinega. Miroslav oli üks esimesi legendaarse viiulivirtuoosi ning vene viiulikooli alustala David Oistrakhi õpilasi, kes saavutas ülemaailmse kuulsuse, võites mitemeid rahvusvahelisi konkursse (sh ühe nimekamatest – Wieniawski konkursi) ning seejärel esinedes pidevalt maailma suurtel lavadel. Miroslav Roussine on Eestiga seotud olnud juba aastakümneid, siin suvitades. Sageli on tal külas ka tema parimad õpilased Pariisist.

Pianist Diana Liiv on lõpetanud Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiabakalaureuseõppe ja magistriõppe prof. Peep Lassmanni klaveriklassis ja käesoleval ajal omandab teistkordset magistrikraadi prof. Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Diana on täiendanud ennast ka Bostoni muusikaülikoolis Longy School of Music (1995-1997) prof. Victor Rosenbaumi ning Erasmuse stipendiumiga Sibeliuse Akadeemias (2007-2008) Hui-Ying Tawastsjerna juhendamisel. Alates 2009 a. täiendab ta ennast rahvusvahelises pianistide akadeemias Bergamos prof. Konstantin Bogino klaveriklassis. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Iisraelis, USA-s, Venemaal ja Hollandis. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Diana Liiv on kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. Diana Liiv on ka Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Ta on esinenud edukalt paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel. Viimasteks saavutusteks on 2009. juulis Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhind, aastal 2010 kahekordne laureaaditiitel rahvusvahelisel pianistide konkursil “Music without limits” Leedus – 3. koht soolokategoorias ning 4. koht kammermuusika kategoorias. Hooajal 2011/2012 on Diana Liiv kutsutud esinema Liszti 200. sünniaastale pühendatud festivalidele Itaalia linnades Luccas, Brescias ja Ascoli Picenos.