Olja Voronova29633296_2048458068812829_462977782_oMõisamängud
“Ainult romantika”. Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2019
Neli tuult
Olga Voronova (viiul), Diana Liiv (klaver); kaastegevad: Tähe-Lee Liiv (klaver), Matteus Pärt (klaver)
Kavas: Kareva, Eller, Debussy, Chopin, Prokofiev

Kontserdil tuleb esitusele eesti, poola, prantsuse ja vene muusika. Esinevad tunnustatud eesti interpreedid: Tallinna Kammerorkestri viiulimängija Olga Voronova ning Kammermuusikute kunstiline juht ja pianist Diana Liiv. Lisaks küpsetele muusikutele on erikülaliseks kontserdil ka noorte kuulajate eakaaslane – TMKK 9. klassis õppiv silmapaistev noor muusik – pianist Tähe-Lee Liiv. Lisaks pillimängule esinejad ka tutvustavad esitatavat muusikat – iga teosega teeme rännaku eriilmelisesse asukohta ning ajajärku, iga muusikateos räägib meile ilmeka loo ja maalib värvika fantaasiapildi. 

Klaverikuningas Frederic Chopin kannab kuulaja poola rahvamuusika sugemetega peenesse, romantilisesse kontsertmuusikasse – kuuleme muuhulgas tema kuulsaid Masurkasid, milles leiavad oma osa nii unistajad kui naljatlejad.

Claud Debussy ja tema teos “Kaunis õhtu” toob silme ette läbi muusika ka kuulsad prantsuse impressionistid-kunstnikud – üksteisesse sulanduvad, sulnid värvipalettid.

Kahtlemata on nendest kahest maailmaklassikust olnud mõjutatud ka meie oma eesti heliloojad – eesti heliloomingu “vaarisa” Heino Eller ning äärmiselt huvitava helikeelega Hillar Kareva. Heino Eller toob kuulajani oma aja kohta küllaltki modernse helikeele ning noore eesti vabariigi aegse helge ja lootusrikka meeleolu ning Hillar Kareva omakorda laseb kuulajal sukelduda antiikmütoloogiasse ning kohtuda teoses “Neli tuult” Aiolose, tuulte valtsejaga.

Esinejatest:

Olga Voronova

Diana Liiv

Tähe-Lee Liiv