TKO kvartett IVMõisamängud – “Klassika ja tähed” – Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2020

Beethoven 250. Prints Lobkowitzile II 
Tallinna Kammerorkestri Keelpillikvartett koosseisus Mari Targo (viiul), Elo Tepp (viiul), Karin Sarv (vioola), Johannes Teppo (tšello)
Kavas: Beethoven,  Kõrvits,  Tormis

Kontserdil kõlavad Beethoveni Keelpillikvratett op 18 nr 1 (pühendatud prints Lobkowitzile), Tõnu Kõrvitsa “Thule Eleegiad” ja seoses Veljo Tormise 90. sünniaastapäevaga 7.08 – Tormise “Reminiscentia”. 

Kontserdil esinevad muusikud on Tallinna Kammerorkestri orkestrandid. 

Elo Tepp (sünd. 1975) on eesti viiuldaja ja pedagoog, Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu liige. 

Muusikalist haridusteed alustas ta Tartu I Lastemuusikakoolis (õp. Kai Rebane) ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis ning  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mare Teearu klassis. EMTA bakalaureusekraadi sai Elo Tepp 1998 ning magistrikraadi 2003. 1999–2001 täiendas ta end Utrechti Kaunite Kunstide Koolis Alexander Kerr’i ja Keiko Wataya juhendamisel.

Aastast 2009 töötab Elo Tepp Tallinna Kammerorkestris, sealjuures aastast 2010 II viiuli rühma kontsertmeistrina. Samuti õpetab ta alates  2001 Tallinna Muusikakeskkoolis. Aastatel 1997-2004 osales Elo Tepp kammerorkestri Kremerata Baltica töös (kunstiline juht Gidon Kremer.) Sellesse perioodi jäävad kontserdid kammerkoosseisudes mainekal Lockenhausi festivalil. Orkestritega on ta andnud kontserte maailma tuntuimates kontserdisaalides (Carnegie Hall New Yorgis, Suntory Hall Tokyos, Royal Albert Hall Londonis, Palais des Beaux Arts Brüsselis, Concertgebouw Amsterdamis jpt.) 

TKO koosseisus on Elo Tepp saanud kaassolistina esineda selliste väljapaistvate viiuldajatega nagu Florian Donderer, Peter Spissky ja Dmitri Sinkovski. 

Lisaks kammerorkestri kontsertidele osaleb ta varajase muusika stuudio Cantores Vagantes töös, samuti TKO kammermuusikasarjas “Brunchert.” 

Pedagoogina on Elo Teppi mitmel korral kutsutud eesti noorte keelpillimängijate konkursside žüriidesse, eksamikomisjonidesse ning juhendama üleriigilisele Värskas toimuvale laager-suvekursusele. Samuti on ta Eesti-poolne organiseerija Tallinna Muusikakeskkooli ja Vilniuse Ciurlionise-nimelise Kaunite Kunstide Kooli vahelistes koostööprojektides.

Mari Targo on sündinud 1986. a-l Tallinnas. Peale Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist õp Niina Murdvee viiuliklassis jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kuni magistrantuuri lõpetamiseni kevadel 2013 oli ta õppejõuks prof Mare Teearu.

Mari Targo on saavutanud esikoha EMTA kammeransamblite konkursil (2007 ja 2012), esikoha ning eripreemia konkursi kohustusliku teose interpreteerimise eest I Pärnu viiuldajate konkursil (2008); soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Haapsalu festivaliorkestri ees; osalenud erinevates ansamblites, nt EMTA Uue Muusika Ansambel, Ansambel U: (hooajal 2008/09), Insomnia-kvartett, erinevad barokkansamblid.

Mari Targo on osalenud viiuldajate kursustel Semmeringis (Austria), kaasaegse muusika kursustel “Impuls Akademie” Grazis (Austria), ning kandideerinud Euroopa Liidu barokkorkestrisse . Suvel 2010 oli ta Euroopa Liidu Noorteorkestri liige (dir G. Noseda), 2010-12 Balti Noorte Filharmoonia liige (dir K. Järvi). Hooajast 2011/12 on ta Tallinna Kammerorkestri liige. Mari Targo on pühendunud peamiselt Eesti muusikalise kultuurimaastiku kujundamisele, seda nii orkestrandi kui kammermuusikuna.

Karin Sarv lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia  2006. aastal vioola eriala (õp. Viljar Kuuse), millele järgnesid õpingud magistrantuuris (prof. Peeter Paemurru). Lisaks on ta end täiendanud mitmetel meistrikursustel (prof. Dobrovski, prof. Euler, prof. Wolf jt). Karin on töötanud Rahvusooper Estonia vioolarühma kolmanda kontsertmeistrina esitades mitmeid repertuaaris olevate etenduste soolosid. Lisaks on Karin osalenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ning mitmete rahvusvahelisre noorteorkestrite töös. Alates 2012 aastast töötab Karin Tallinna Kammerorkestris. Karin on esinenud mitmete ansamblite koosseisus, näiteks keelpillikvartett Prezioso, Insomnia-kvartett, YXUS Ensemble ja asnambel FRESH. YXUS Ensemble’iga tulid ettekandele Karlheinz Stockhauseni lavateos „Herbstmusic“ (2013) ning “Tierkreis” (2014).

Johannes Teppo on sündinud 1986. aastal Tallinnas ja õppinud 1993-2005 Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri ja Leho Karini käe all, 2005-2006 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Peeter Paemurru tšelloklassis ning 2006-2013 Sibeliuse Akadeemias Hannu Kiiski ja Jan-Erik Gustafssoni juhendamisel, kus lõpetas magistrantuuri. Aastatel 2012-2013 täiendas end Texase Ülikoolis – Sarah ja Ernest Butleri-nimelises muusikakõrgkoolis prof. Bion Tsangi tšelloklassis, lisaks on osalenud mitmete tuntud tšellistide meistrikursustel, teiste seas Marko Ylönen, Enrico Bronzi, Young Hoon Song, Niels Ullner, Francis Gouton, Troels Svane ja Emanuel Gruber.

Johannes Teppo on saavutanud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel, orkestri solistina on ta üles astunud muuhulgas Tallinna Kammerorkestri-, Pärnu Linnaorkestri-, Uus-Riia Kammerorkestri-, Joensuu Konservatooriumi Sinfonietta ning Helsinginkadun Filharmonikot-sümfooniaorkestri ees.
Johannes on aktiivne kammermuusik, tema juhendajateks on olnud Alban Berg-kvarteti liikmed Günter Pichler, Valentin Erben ja Hatto Beyerle jt, ta on rahvusvahelise keelpillikvarteti Odysseus, tšelloduo Duo JohAnnas ja Duo Baltica koosseisus.
Solisti- ja kammermuusikuna on Johannes üles astunud Soomes, Lätis, Saksamaal, Austrias, Ungaris, Itaalias, Šveitsis, Hiinas, Venemaal ja USA-s. Muuhulgas on osalenud solisti ja kammermuusikuna Turu-, Naantali- ja Iittala muusikafestivalidel Soomes, Chigiana Summer muusikafestivalil Itaalias, Musiksommer Reichenau festivalil Austrias ja Pärnu Muusikafestivalil Eestis, ta on teinud salvestusi Eesti ja Läti raadiole.
Orkestrandina on Johannes osalenud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Sinfonietta, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Helsingi Filharmoonilise Linnaorkestri, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestri, Joensuu Linnaorkestri, Lappeenranta Linnaorkestri, Hyvinkää Linnaorkestri, Hämeenlinna Linnaorkestri ning Eesti Festivali orkestri töös.
Hetkel tegutseb Johannes Teppo vabakutselise muusikuna ning tšelloõpetajana Kallio Musiikkikoulu-, Meri-Helsingin musiikkiopisto, Pohjois-Helsingin musiikkiopisto ja International School of Music Finland-muusikakoolides Helsingis.