TKO kvartett IIMõisamängud – “Klassika ja tähed” – Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2020

Beethoven 250. Prints Lobkowitzile I 
Tallinna Kammerorkestri Keelpillikvartett koosseisus Yana Mägila (viiul), Anette Ainsaar (viiul), Joosep Ahun (vioola), Johannes Sarapuu (tšello)
Kavas: Beethoven, Tüür

Kontserdil kõlab Beethoveni kõige esimene keelpillikvratett – op 18 nr 1 (pühendatud prints Razumovskile). Selle kõrval kõlab Erkki-Sven Tüüri esimene keelpillikvartett Urmas Kibuspuu mälestuseks. Kontserdil esinevad muusikud on Tallinna Kammerorkestri orkestrandid. 

Yana Mägila on õppinud Tallinnas, Nõmme Muusikakoolis Maire Otsa viiuliklassis ning G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Eva Punderi juhendamisel. 1996-1997 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mari Tampere ja prof. Igor Bezrodny viiuliklassis. Aastal 1997 suundus Yana õppima Iisraeli Tel-Avivi S. Rubini nimelisse Muusikaakadeemiasse, mille lõpetas 2002. aastal prof. I. Svetlova viiuliklassis. Seal tegutses ta klaveritrios Y. Gandelsmani ja M. Bondarenko juhendamisel, samuti keelpillikvartetis H. Taubi käe all. Yana Mägila on osalenud Y. Klessi, U. Wieseli, P. Zaltsmani, A. Fisheri ja S. Stadleri meistrikursustel. Lisaks täiendanud end orkestri ja kammermuusika kursusel Chicagos D. Barenboimi ja Staatskapelle Berlin muusikute juhendamisel. Ta on töötanud Tel-Avivi Muusikaakadeemia sümfooniaorkestris, esinenud erinevates kammerkoosseisudes Eestis, Ameerikas ja Iisraelis ning musitseerinud solistina G. Otsa nimelise Muusikakooli kammer- ja sümfooniaorkestrite ning Tallinna Kammerorkestri ees. Yana Mägila on pälvinud mitu preemiat Eesti vabariiklikul noorte keelpillimängijate konkursil ning kaks preemiat Tel-Avivi kammermuusika konklursil.  Aastatel 2002-2004 töötas ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, alates 2003. aastast on ta Tallinna Kammerorkestri liige. Samuti on Yana Mägila G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õppejõud. 

Anete Ainsaar (1994) lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 2013. aastal Mare Teearu juhendamisel ja 2017. aastal omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias samuti prof. Mare Teearu juures. Ta on edukalt osalenud edukalt konkurssidel nii Eestis kui välismaal. Sealhulgas 2012 märtsis saavutas Vilniuses toimunud kammeransamblite konkursil “Kevadsonaat” 2. koha. 2013 aasta kevadel saavutas rahvusvahelisel Sviridovi nimelisel konkursil Peterburis diplomi. 2014 kevadel saavutas Itaalias rahvusvahelisel konkursil Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao” keelpillide kategoorias 2.koha ning kammermuusika kategoorias 1.koha. Solistina on esinenud Tallinna Kammerorkestri (veebruaris 2012) ning Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri (juunis 2013) ees. 2015-2016 täiendas Anete ennast Viini Kaunite Kunstide ülikoolis professor Ulrike Danhoferi juures.  Alates 2016. aastast õpib Anete ka barokkviiulit Meelis Orgse juhendamisel ning osaleb aktiivselt Eesti vanamuusika kontserdielus. Lavapartneriteks on olnud sellised Eesti baroki tipptegijad nagu Reinut Tepp, Reet Sukk, Risto Joost jt. 2018. aastal asutas Anete koos Johanna Randvere ja Piibe Taleniga noorte barokkansambli Cordelia. Anete on täiendanud ennast Maria Krestinskaja, Aureliusz Golinski ja Minna Kangase meistrikursustel.  

Joosep Ahun on omandanud vioola erialal magistrikraadi 2014- 2017 Haagi Kuninglikus Konservatooriumis (Mikhail Zemtsovi klassis), lisaks on ta õppinud Haagis, Pariisis, Rennesis ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemias.  2018 juunist asus ta täiskohaga tööle Tallinna Kammerorkestris. Lisaks on ta mänginud järgmistes orkestrites: Haagi Filharmoonia (Residentie Orkest), Gustav Mahleri Noorteorkester (GMJO), Euroopa Liidu  Noorteorkester (EUYO), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rootsi Riiklik Noorte Sümfooniaorkester. 2017. aastal saavutas ta Grote Kamermuziekprijs konkursil esikohe ja publiku auhinna koos The New String Trioga. 

Johannes Peeter Sarapuu (sündinud 1992) alustas tšelloõpinguid 6-aastaselt Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis õpetaja Aare Tammesalu juures. Aastal 2012 astus ta muusikakõrgkooli Universität der Künste Berlin, mille magistrantuuri lõpetas 2019. aastal prof. Konstantin Heidrich’i käe all. Lisaks on Johannes täiendanud end prof. emer. Wolfgang Böttcher’i (UdK Berlin), prof. Hannu Kiiski (Sibelius-Akatemia) ja dots. Henry-David Varema (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) juhendamisel, ning osalenud Ivan Monighetti (Venemaa), Iagoba Fanlo (Hispaania), Jan-Erik Gustafsson (Rootsi) jt meistrikursustel. Johannes Sarapuu on tegev solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Johannes on Eestis andnud üle 30 soolokontserdi J. S. Bachi tšellosüitidega. Aastal 2019 pälvis ta laureaadi tiitli rahvusvahelisel Artur Kapp’i nimelisel tšellistide konkursil. 2015. aastal saavutas III koha Eesti Keelpillimängijate Konkursil ning soleeris Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Alates 2014. aastast on Johannes koostöös vokaalansambel Vox Clamantisega esitanud Arvo Pärdi muusikat Eestis, Poolas, Belgias, Prantsusmaal ja Jaapanis. Lisaks on tal kogemusi barokktšelloga nii solisti kui erinevate varajase muusika ansamblitega.