B74501AC-9E9E-451E-B893-9418ECCB08C8Mõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2021

Kvartett Bellezza
Piret Sandberg (viiul), Kadi Vilu (viiul), Liina Žigurs (vioola), Riina Erin (tšello)

Kavas: W.A Mozart “Eine Klaine Nachtmusik”; Divertisment; J.S Bach “Aria”; F.Kreisler “Armurõõm”, “Armupiin”; C.Saint-Seans “Luik” tsüklist loomade Karneval; J.Massenet “Meditatsioon” ooperist Thais; A.Piazzolla “Hüvasti Jorge”, “Libertango”, “Oblivion”; J.Cohen “Tango Toscana”; C.Gardel “Por Una Cabeza” filmist “Naise lõhn”

Keelpillikvartett Bellezza – see on ilu läbi muusika. Kirg ja pühendumus on saatnud meid varasest lapsepõlvest, nii ristusid meie teed Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestri ridades, kus kasvas soov teha ühiselt ka kammermuusikat. Meie repertuaaris on pärleid nii klassikalise muusika vallast kui ka filmi- ja popmuusika seadeid.

https://www.bellezzaquartet.com

Piret Sandberg alustas viiuliõpinguid 1984. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Merle Kaadu viiuliklassis, lõpetades nii selle kooli (1995) kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (2000) professor Endel Lippuse klassis. 2001–2002 õppis ta Taani Kuninglikus Akadeemias professor Elisabeth Schneideri juhendamisel. Õpingute ajal osales ta maailmaorkestri Jeunesses Musicalesi ning Stuttgarti rahvusvahelise Bachi Akadeemia orkestri koosseisus.Ta on pälvinud eripreemia II Heino Elleri nimelisel viiuldajate konkursil. Aastail 2002–2007 töötas Piret Sandberg Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris abikontsertmeistrina, sealt edasi ERSOs. Ta on mänginud kontsertmeistrina sellistes orkestrites nagu Pärnu Linnaorkester, XXI Sajandi Orkester ja Collegium Consonante, samuti osalenud Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja Üle-eestilise Noorte Sümfooniaorkestri koosseisus.

Kadi Vilu on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1989) Mirjam Keremi, Mare Teearu ja Urmas Vulbi viiuliklassis ning Tallinna Riikliku Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, 1994) Urmas Vulbi juhendamisel. Ta on saavutanud I koha muusikakoolide vahelisel konkursil (1989). Kadi Vilu on alates 1994. aastast ERSO orkestrant ning alates 2004. aastast ERSO teise viiulirühma abikontsertmeister. Ta on keelpillikvarteti Ardor asutajaliige. Ta on osalenud  ka Tallinna  Kammerorkestri,  XXI  Sajandi  Orkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Tallinna Barokkorkestri ja barokkansambli Corelli Consort koosseisus  ning on Corelli Barokkorkestri pikaajaline liige.

Liina Žigurs alustas oma muusikaõpinguid 4-aastaselt. 1995 lõpetas ta Tallinna Muusikakekskooli, kus õppis Ivi Tiviku viiuli- ja Maris Ufferti vioolaklassis ning on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe (1998) Maris Ufferti ja magistriõppe (2003) professor Aleksandr Bobrovski juhendamisel. Liina Žigurs on täiendanud end Mikhail Zemtsovi eratundides ning osalenud Fjodor Družinini ja Wolfgang Klossi meistrikursustel.  Alates aastast 1998 töötab Liina Žigurs ESROs orkestrandina, aastast 2013 vioolarühma abikontsertmeistrina (kt alates 2004). Liina Žigurs on osalenud erinevate orkestrite  koosseisus nii vioolarühma kontsertmeistri kui rühmamängijana ning teinud kaasa mitmetes kammerkoosseisudes. Aastail 1998–2002 töötas ta õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis. Liina Žigurs on vioolakvarteti Sul Vioola asutajaliige. Liina on ka Pärnu Muusikafestivali tiimi liige ning Järvi Akadeemia keelpillikursuste koordinaator. Aastast 2019 köidab Liina erilist tähelepanu maalimine, lisaks meeldib Liinal vaba aega veeta oma kolme lapsega maailma uurides.

Riina Erin on lõpetanud 1995. a. Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi tšelloklassi ja 2006. a. EMTA magistriõppe Peeter Paemurru juhendamisel. Magistriõpingute ajal täiendas ta end ühe aasta Hispaanias Granada Konservatooriumis J. A. Salazar ́i käe all. Sellest perioodist on tal jätkuv huvi hispaania keele ja kultuuri vastu. Alates 1998. aastast töötab Riina ERSO tšellorühmas. Endalegi ootamatult on talle teiseks tähtsaks töövaldkonnaks pillimängu kõrval kujunenud lastele tšellomängu õpetamine. Ta on töötanud pedagoogina Rakvere Muusikakoolis ja alates 2017. aastast Saue Muusikakoolis. Kirglik huvi iluaianduse vastu viis ta õppima ka Räpina Aianduskooli, mille on lõpetanud 2016. a. maastikuehituse erialal.