Mõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2022

Albu noored virtuoosid II 
Albu rahvusvahelise klaverifestivali pianistid:  Hans Mattias Kari, Tiit Tomp, Anastasija Raspopova (Läti)

Suvel 2022 toimub esmakordselt Albu mõisas Kammermuusikute korraldatud väike rahvusvaheline klaverifestival: Albu klaverilaager. Traditsioon Albus muusikalaagreid korraldada on saamas sel suvel kümne aastaseks. Sellest kasvas välja mõte kutsuda Albusse külla tuntud klaveripedagoogid Soomest, Sibeliuse Akadeemiast – abielupaar Hui-Ying ja Erik Tawaststjerna. Nende osalus Albu festivalil toob kaasa mitmed tuntud noored klaverimängijad nii eestist kui välismaalt. Kursustel saavad osaleda ka klaveriga kammermuusika ansamblid – klaveriduod, triod jne. Festivali raames toimuvad Albu mõisas meistrikursused ning kontserdid nii juhendajate kui õpilastega. Klaverifestivali kontserdid toimuvad ka teistes mõisates üle eesti ning Albu klaverilaagris osalevatel noortel muusikutel on võimalus panna proovile ennast abiõpetajatena rahvusvahelisele kursusele järgnevas Albu laste muusikalaagris.  

Esinejate tutvustused:

Hans Matthias Kari alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis 2011.aastal Kai Ratassepa klaveriklassis. Ta on edukalt osalenud paljudel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning saavutanud arvukalt preemiaid: Stockholmi rahvusvaheline konkurss (2014) II preemia, Rahvusvaheline konkurss “Noor muusik” 2017-III preemia, Rahvusvaheline konkurss “Primavera” 2018- Grand Prix, rahvusvaheline konkurss “Kaunas Sonorum” 2019 – II preemia, vabariiklik konkurss “Eesti kõla” 2013 – I preemia,  2015 – II preemia, 2018 – I preemia, 2021- I preemia, Vabariiklik keskastme pianistide konkurss 2020- I preemia, 2021 – I preemia, 2022 – I preemia, Muusikakoolide Liidu konkurss “Parim noor instrumentalist” 2015 – I preemia, 2019- III preemia. Hans Matthias Kari on esinenud Eesti olulisemates kontserdisaalides ja soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Narva Linnaorkestri ees. Ta on osalenud Kalle Randalu ja Peep Lassmanni meistriklassides.
Käesoleval ajal õpib Tallinna Muusikakeskkooli XI klassis Kai Ratassepa ja Mati Mikalai juhendamisel.

Tiit Tomp alustas klaveriõpinguid juba 6-aastaselt ning on nüüdseks klaverit mänginud juba 12 aastat. Sel ajal veel Brüsselis elades alustas ta klaveriõpinguid eraõpetaja käe all. Eestisse naastes astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Martti Raide klassi, kelle juures õpib ta siiani. Alates 2021. aasta sügisest õpib ta ka Mihkel Polli juhendusel. Tiit on olnud aktiivne nii kammeransamblitega kui ka solistina. Ta on saavutanud vabariiklikel konkurssidel auhinnalisi kohti, olnud finalist rahvusvahelisel kammeransamblite konkurss-festivalil In Corpore ning võtnud osa ka KRATT festivalist. Tiit on kahel korral soleerinud TMKK sümfooniaorkestri ees. 2022. aastal pälvis ta ka “Tallinna Talendi” tiitli, millega kaasnes ka õpingute toetamiseks stipendium. Tiit on end täiendanud Irina Zahharenkova, Mati Mikalai, Mihkel Polli ja Peter Máté meitriklassides. 

Anastasija Raspopova is a Latvian pianist based in Basel, Switzerland. Her music brings both energy and sincerity to her audiences across the globe. With her creative and brave expression Anastasija creates her own universe and seeks to constantly find new dimensions to her art. Currently she studies at the Musik Akademie Basel piano performance with prof. Zoltán Fejérvári, chamber music with prof. Claudio Martinez Mehner and prof. Anton Kernjak, wind band orchestra conducting with prof. Bjørn Sagstad. Previously studied with prof. Toms Ostrovskis (at the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music), Dr. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna (at the Sibelius Academy, Finland), and had a traineeship at the Royal Northern College of Music (UK) with Graham Scott. She has performed together with the Luxembourg Chamber Orchestra “Estro Armonico” (conductor Carlo Jans) and collaborated with the Latvian National Symphony Orchestra in a project “LNSO summer house” (conducter Jānis Stafeckis). Her extracurricular activities include organization and management of piano music events for children, senior, and refugee charity programmes.