Johannes aktuselMõisamängud0D918D9A-9869-493B-BE0C-0EE2C631CE3E

Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2023

Perekond Palmid 
Johannes Palm (viiul), Heikki Palm (tšello), Anne-Mai Palm (klaver)

Kavas: Wieniawski: Polonaise D-duur (Johannes/Anne-Mai); K. Raid: 2 Gospel-duetti (Johannes/Heiki); Medinš: Aria (Henri/Anne-Mai); Ojakäär: Oma Laulu ei leia ma üles (pere); Halvorsen: Passacaglia (Johannes/Heiki; Schubert: Arppeggione sonaat (Heiki/Anne-Mai); Eller: Kodumaine viis(seade perele)

Perekond Palmid – pianisti-tšellisti duo – Heiki ja Anne-Mai ning nende poeg, noor viiulimängija Johannes on suurepärane pereansambel. Muusikat esitatakse nii solistide, duode kui trio koosseisus. Kõlavad nii kammermuusika kullafondi kuuluvad teosed (Schuberti Arpeggione sonaat, WieniavskiPolonees jt. kui ka spetsiaalselt pereansambli jaoks loodud seaded.

Heiki Palm on lõpetanud kiitusega Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia, prof. Peeter Paemurru tšelloklassis. Magistri- ja Doktoriõpingud viisid ta Ameerika Ühendriikidesse (Ohiosse ja Alabamasse), kus ta osales ka mitmetel suvefestivalidel. Festvalide raames on ta saanud õpetust mitmetelt mainekatelt tšellistidelt nagu Janos Starker, Richard Aron, Martin Ostertag ja Maria Kliegel.

USAs on Heiki töötanud kümnetes orkestrites. Nendest mainekamad on Akron Symphony, Canton Symphony, Cleveland Chamber Orchestra ja Huntsville Symphony.  Solistina on ta esinenud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orkestriga, Tallinna Kammerorkestriga ja Akroni Ülikooli orkestriga.

Kodumaaigatsus tõi Heiki Tartusse, kus ta töötab peamiselt õpetajana. Ta osaleb aktiivselt erinevates kammermuusika- ning orkestri projektides. Kirikutes esitab ta aeg-ajalt    J. S. Bachi soolosüite tšellole, mis on tema absoluutsed lemmikud. Heiki Palm on Eesti Interpreetide Liidu liige.

Anne-Mai Palm on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Lilian Semperi klaveriklassis. Koos abikaasaga täiendas ta end USAs( Akroni ülikoolis ja Alabama ülikoolis). Õpingute ajal oli Anne-Mai täiskohaga kontsertmeister ülikoolis, mis andis talle rohkeid võimalusi kammermuusikaks. Ta on saanud koos töötada paljude artistidega Eestist, USAst, Venemaalt, Rumeeniast, Hiinast, Jaapanist, Koreast ja teistest riikidest.

Ta on soleerinud Akroni Ülikooli Orkestriga, Vanemuise orkestriga ja Elleri nim. Muusikakooli Sümfonietiga.

Praegu töötab Anne-Mai Elleri Muusikakoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina, mille kõrvalt tegutseb aktiivselt kammermuusikaga.

Johannes Palm (sünd. 2004) alustas viiuliõpinguid 4 aastaselt Elleri nim. Muusikakoolis. Vahepeal tuli tal õpinguid jätkata USAs, kus tema õpetajateks olid prof. Jubal Fulks ja prof. Jenny Gregoire. Eestisse naastes jätkas ta viiuliõpinguid Kristel Eeroja-Põldoja viiuliklassis. Alates eelmisest aastast on Johannes Tallinna Muusikakeskkooli õpilane ja tema juhendajateks on prof. Kristina Kriit ja prof. Mari Tampere-Bezrodny.

Johannes on mitmete konkursside laureaat nii Eestis kui välismaal. Mainekamad on Kaunas Sonorum ja Savshinsky nim. konkurss Peterburis. 2019 a. valiti ta Royal Concertgebow suvelaagrisse, kuhu pääses ainult 80 noort mängijat üle maailma. Ta mängib viiulit suure pühendumusega ja loodab sellega veel paljudesse kontserdisaalidesse jõuda.  Õpingute kõrvalt musitseerib ta võimalusel oma perega.