Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2024

Kammerkontsert
Tähe-Lee Liiv ja keelpillikvartett koosseisus: Olga Voronova (viiul), Yana Mägila (viiul), Joosep Ahun (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello) 

Kavas: Chopin ja Sibelius

Kontserdil kõlab Sibeliuse klaverimuusika ning Chopini Klaverikontsert nr 1 keelpillikvarteti saatel. Klaverikontsert nr 1 e-moll op. 11, on klaverikontsert, mille kirjutas Frédéric Chopin 1830. aastal, kui ta oli kahekümneaastane. Esmakordselt esitati seda sama aasta 12. oktoobril Poolas Varssavis Teatr Narodowy’s, kus helilooja oli solist, ühel tema “hüvastijätu” kontserdil enne Poolast lahkumist.

Keelpillikvartetis astuvad üles silmapaistvad eesti muusikud – Tallinna Kammerorkestri koosseisu kuuluvad Olga Voronova (viiul), Yana Mägila (viiul) ja Joosep Ahun (vioola) ning ERSO-s töötav ja tšelloansamblist C-Jam tuntud Levi-Danel Mägila (tšello). 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.