Mõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2024

Hui-Ying ja Erik Tawaststjerna (klaveriduo, Soome) 

Kavas: Schubert, Sibelius, Mozart jt. 

Erik Tawaststjerna on üks põhjanaabrite kuulsamaid pianiste ja klaveripedagooge, kes on andnud arvukalt kontserte Euroopas, USA-s, Lõuna-Ameerikas ja Aasias. Ta on olnud paljude konkursside žüriides ja viinud läbi meistriklasse maailma tippu kuuluvates muusikakõrgkoolides. Suure tunnustuse saavutas ta ka klaveriduos koos abikaasa Hui-Ying Liu-Tawaststjernaga.

Taiwanis sündinud Hui-Ying Liu-Tawaststjerna on üks hinnatumaid pianiste-klaveripedagooge Soomes. Enne asumist Soome 1982 elas ta Buenos Aireses, New Yorgis ja Pariisis. Doktorikraadi esituskunsti alal kaitses ta Sibeliuse Akadeemias, olles eelnevalt lõpetanud Johns Hopkinsi nim Ülikooli Peabody muusikainstituudi Baltimore’is, USAs.
 Oma esimese klaverikonkursi võitis Hui-Ying Liu-Tawaststjerna 13-aastaselt Taipeis. 15-aastaselt debüteeris noor pianist soolokontserdiga Buenos Aireses ja 17-aastaselt orkestri solistina New Yorgis. 23-aastaselt esines ta juba soolokontserdiga kuulsas Carnegie Hallis. Tänaseks on ta andnud soolokontserte, esinenud nii kammeransamblites kui ka orkestrisolistina pea kõikjal maailmas. Ta on muuhulgas üles astunud koos selliste dirigentidega nagu Esa-Pekka Salonen ja Okko Kamu, mänginud ansamblis koos Steven Isserlisi, Paul Tortelier’, Patrick Gallois’ ja Jean-Jacque Kantorowiga. Peale selle mängib ta regulaarselt klaveriduos koos abikaasa Erik T Tawaststjernaga.Hui-Ying Liu-Tawaststjerna on salvestanud sooloklaveri- ja kammermuusikat firmale Finlandia Records ning Soome YLE Raadiole. Sibeliuse Akadeemias on Liu-Tawaststjerna töötanud alates aastast 1984, aastatel 2004−2009 klaveriosakonna juhatajana. Tema õpilaste hulgas on rida rahvusvaheliselt tunnustatud pianiste nagu Antti Siirala, Juho Pohjonen, Irina Zahharenkova ja Uki Ovaskainen. Lisaks on ta klaverimänguõpetuse The Piano Key kaasautor, toimetanud Sibeliuse varase klaveriloomingu trükiväljaannet ning avaldanud uurimuse Rahmaninovi klaverimuusikast. Liu-Tawaststjerna on esinenud loengutega ning andnud meistrikursusi Inglismaal, Iirimaal, Hispaanias, Saksamaal, Taiwanis, USAs, Põhja- ja Baltimaades. 2005 aastast on ta ka Soome Chopini Ühingu president.