Mõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2024

Barokk
Elo Tammsalu-Schmitz (metsosopran, Saksamaa), Olga Voronova (viiul), Ivar Tillemann (trompet), Ene Nael (klavessiin)
Kavas: Buxtehude, Telemann, Bach jt.  

Tunnustatud Eesti interpreedid mängivad kirevat ja pidulikku barokkmuusikat. Erikülaliseks kontserdil on Saksamaal elav ja tegutsev metsosopran Elo Tammsalu-Schmitz. 

Elo Tammsalu on vabakutseline laulja, pianist ja dirigent, kes alustas oma muusikuteed Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal ja jätkas õpinguid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias (prof. I. Ilja), mille lõpetas aastal 2000 kontsertpianisti diplomiga cum laude. Järgnesid lauluõpingud Kölni Muusikakõrgkoolis (prof. R. Schunk ja prof. C. Kunz-Eisenlohr), kust sai 2009 magistridiplomi. Dirigeerimise alal on Elo ennast täiendanud J. Neugarti juures. 
Elo Tammsalu on oodatud solist kontserdilavadel. Tema repertuaar hõlmab muusikat barokist kaasajani. Lisaks klassikalistele suurvormide partiidele on Elo repertuaaris ka kammermuusikakavad: saksa Lied’i, itaalia romansse, hispaania ja briti saarte rahvamuusikaainelist kitarri saatel. Eriliseks lemmikuks on baroki ansamblimuusika kontiinuo ja obligaatsete instrumentidega.
Elo Tammsalu on Aachenis juba 20 aastat hinnatud kooride hääleseadja ja laulupedagoog. Alates aastast 2009 on Elo mitmete kooride muusikaline juht ja dirigent. Ta on tuntud oma eriilmeliste kontserdikavade poolest, kus on alati suur osa ka eesti muusikal. Aastast 2013 on Elo Euroopa Eestlaste Koori üks dirigentidest.

Olga Voronova alustas viiuliõpinguid Narva Laste Muusikakoolis ema Svetlana Voronova juhendamisel ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis õpetaja Endel Lippuse juhendamisel. 1993. aastal lõpetas Olga Voronova Eesti Muusikaakadeemia Endel Lippuse klassis ning 2002. aastal samas magistriõppe. 2002. aastal jätkas Voronova doktoriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks on ta täiendanud end Moskvas Gnessinite nimelises Muusikapedagoogikainstituudis Halida Ahtjamova klassis, Berliini Kunstide Kõrgkoolis Ilan Gronichi klassis ja Hollandis Utrechti Kunstide Kõrgkoolis Keiko Waltaya juures. Olga on osalenud ka 1997 Brüsselis kuninganna Elisabethi nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil toimunud meistrikursusel (juhendajad Mihaela Martin, Berl Senovski, Eduard Schmieder ja Pierre Amoyal) ning Igor Bezrodnõi, Zarius Šihmurzajeva ja Marianne Boettcheri meistrikursustel. Alates 1995. aastast on Olga töötanud Tallinna Kammerorkestris ja on aastast 2001 Tallinna Keelpillikvarteti liige. Kvartett on pälvinud Eesti Muusikanõukogu aastapreemia (2003) ning 2005. aastal ilmus kvartetilt CD eesti heliloojate Kuldar Singi, Alo Põldmäe, Mari Vihmandi, Toivo Tulevi ja Arvo Pärdi loomingu. Olga on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Narva Linna Sümfooniaorkestri, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite ees. Ta on andnud soolokontserte ja esinenud koos oma pikaajalise ansamblipartneri pianist Mati Mikalaiga ning mänginud duos tšellist Leho Kariniga. Olga on esinenud nii solistina kui ka keelpillikvarteti koosseisus Prantsusmaal, Saksamaal, Rootsis, Iisraelis, Hollandis, Tšehhis, Belgias ja Kanadas. Olga Voronova on pälvinud diplomi Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (1991 ja 1996) ning pälvinud ETV preemia Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con Brio” (1999). 2000. aastal oli ta ESTO noorte talentide võitluse laureaat Torontos.

Ene Nael alustas muusikaõpinguid Karksi-Nuia Lastemuusikakoolis ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ell Saviauk). Aastal 1994 lõpetas ta Eesti Muusikaakadeemia  professor Laine Metsa klaveri- ja dotsent Imbi Tarumi klavessiiniklassi. Kevadel 2000 kaitses samas muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Ta on täiendanud end mitmete tuntud interpreetide (Jacques Ogg, Pierre Hantaï, Elisabeth Joyé, Lars-Ulrik Mortensen, Edoardo Bellotti, Joel Speerstra) meistrikursustel Eestis, Soomes, Hollandis, Rootsis, Itaalias ja Prantsusmaal.
2000. aastal võitis Ene Nael klavessiinimängijana esikoha Eesti Muusikaakadeemias aset leidnud konkursil „Bach 250“, 2001. aastal osales ta Brügge rahvusvahelisel konkursil.
Ta on esinenud orkestrisolistina, osalenud aktiivselt continuo-mängijana orkestrites ja kammerkoosseisudes nii erinevatel muusikafestivalidel kui ka kontserdisarjades Eestis ja mujal.
Kõrvuti vanamuusikaga esitab Ene Nael ka nüüdismuusikat, olles mitme eesti helilooja klavessiiniteose esmaettekandjaks ning salvestanud neid Eesti Raadio muusikafondi.
Ene Nael on ansambli Una Corda (kannel, harf, klavessiin) liige ja jaanuaris 2012 ilmus trio esimene plaat eesti muusikast UNA CORDA. Samuti on ta osalenud erinevate teostega plaatide „Eesti heliloojad. VI“, „Manuscript“ ja Helena Tulve „Sula“ ning Raimo Kangro „Displayd“ autoriplaatide salvestamisel.
Ene Nael on üks aktiivsemaid klavessiinimängu õpetamise metoodika arendajaid ja levitajaid Eestis. Käesoleval ajal töötab ta klavessiiniõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis ning osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti tegevuses.
Aastast 2000 toimub Ene Naela eestvedamisel koolitusprojekt „Ajalooliste klahvpillide, ansambli- ja orkestrimuusika suvekursus“ noortele muusikutele, samuti osaleb ta 1999. aastast rahvusvahelise Klavessiinifestivali korraldustoimkonna töös.
Ene Nael on pälvinud Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Interpreetide Liidu stipendiumi.

Ivar Tillemann on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1991) ja Eesti Muusikaakadeemia nii bakalaureuse- (1997) kui magistriõppes (2004) Aavo Otsa klassis ning täiendanud end Juri Bolšijanovi, Jouko Harjanne, Urban Agnase jt meistrikursustel.
Ivar Tillemann on võitnud I preemia Andrejs Jurjānsi nimelisel rahvusvahelisel puhkpillimängijate konkursil Riias (2001) ja Hillar Kareva nimelisel rahvusvahelisel saksofoni- ja trompetimängijate konkursil Tallinnas (2003).
Ta on töötanud ka puhkpilliorkestris Tallinn ja Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris ning esinenud solistina mitmete Eesti orkestrite, samuti Kesk-Pohjanmaa Kammerorkestri ja Peterburi Admiraliteedi Puhkpilliorkestri ees, teinud kaasa Riia Kammerorkestri, Põhjamaade SO ja Järvi Festivaliorkestri, Corelli Barokkorkestri, Riia Collegium Musicum’i ja Helsingi Barokkorkestri koosseisus.
Aktiivse kammermuusikuna on Ivar Tillemann osalenud NYYD Ensemble’is, Villa Musicas ja Reval Brassis.
Ivar Tillemann töötab trompetipedagoogina Lasnamäe Muusikakoolis ning Vanalinna Muusikakoolis.