HELIjaKEEL “Eeskujud” on kontsertlavastus, mis on spetsiaalselt loodud EV100 tähistamiseks Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis hooajal 2017-2018. Lavastus on inspirpireeritud muuseumi ekspositsiooni kuuluva nelja Eesti olulise muusikategelase kivikujudest. Need muusikud on: Evald Aav, Aleksander Arder, Gustav Ernesaks ja Villem Kapp.
Kontsertetendus on pühendatud nende loomingu ning elukäigu tutvustamisele. Stsenaarium valmib Marguso Prangeli, Indrek Sammuli, Malle Maltise ja muuseumitöötajate koostöös, konsultant Mihkel Seeder. Muusikalise kujunduse koostab Malle Maltis. Lavastavad ja rollides astuvad üles Margus Prangel ja Indrek Sammul.
Osalevad muusikud: Diana Liiv (pianist); Merle Silmato (metsosopran, Soome Rahvusooper); Arete Teemets (sopran), Olga Voronova (viiul); Leho Karin (tšello), Oliver Kuusik (tenor, Rahvusooper Estonia), Euroopa Kultuuripealinna Segakoor.
Muuseum koostab ka vastavateemalise näituse. Eksponeeritakse muusikute skulptuure muuseumi kunstikogust ning lisainfot muuseumi arhiividest.
Etenduse stsenaariumi koostamisel on kasutatud muuseumis säilitatud kultuuripärandit.