Kammermuusika linnas
Rändselli laulud

Annaliisa Pillak (metsosopran), Kadri-Ann Sumera (klaver)

Kavas: Mahler, Brahms

26.09.2014 kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu suur saal

Annaliisa Pillak on ooperi- ja kammerlaulja, keda võib sel hooajal näha Rahvusooper Estonia laval ooperites „Rinaldo” ning ”Pikk jõulueine”, teatris ”Vanemuine” ooperites ”Jevgeni Onegin” ja ”Reigi õpetaja”, samuti erinevatel kontsertidel. Palju tunnustust on Annaliisa kogunud 2012. a esietendunud ülimenukas Paavo Piigi eksperimentaalses kontsert-etenduses ”Diiva”, millega on esinetud nii Eestis kui Soomes.
Annaliisa Pillak on alustanud lauluõpinguid G. Otsa nim Tallina Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska lauluklassis. 2006. a sooritas ta magistriõppe diplomikontserdi kõrgeimale hindele Sibeliuse Akadeemias (õp Annika Ollinkari). Ta on täiendanud end Milano Verdi nim konservatooriumis (Sonja Turchetta ja Stelia Dozi) ning Renate Behle juures Hamburgis.
Kammerlauljana teeb Annaliisa koostööd mitmete pianistidega – Maarja Plink, Jaanika Rand-Sirp, Ralf Taal, Naily Saripova, Kadri-Ann Sumera jt. Samuti on ta üles astunud suure orkestri ees, sealhulgas vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel. Kontsertidega on ta esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias, Šveitsis ja Saksamaal.
Aastal 2010 pälvis Annaliisa rahvusvahelise Richard Wagneri stipendiumi.

Kadri-Ann Sumera on üks Eesti mitmekülgsemaid pianiste, kes on tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäevani. Olulisel kohal on tihe koostöö kaasaegsete heliloojatega. Ta on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid, näiteks Märt-Matis Lille Klaverikontsert või Nicolas Gilbert’i „A rebours“ jt. Esinenud solistina Dresden Sinfonietta, Pärnu Linnaorkestri ja ERSO ees.
Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (õp M. Bürger, Ü. Sisa, M. Pakri), Eesti Muusikaakadeemias (prof P. Lassmann, diplom cum laude) ning Kölni Muusikakõrgkoolis (prof A. Valdma), kust sai 2004. a magistridiplomi. Oli aastatel 2000/1 DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat ning aastal 2004/5 Ensemble Modern`i stipendiaat Frankfurdis. Kadri-Ann on saavutanud tunnustust mitmel rahvuslikul ja rahvusvahelisel konkursil ning teinud lindistusi Eesti Raadiole ja Antes Editionile. Alates 2007. a töötab H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ta ka MTÜ Kammermuusikute üks eestvedajatest.