Leonora PaluKammermuusika linnas
“… jääb järele vihm.” Muusika pillidele ja elektroonikale

Leonora Palu (flööt), Diana Liiv (klaver)

Kavas: Takemitsu, Maltis, Grigorjeva, Reinvere, Karmanov

23.10.2014 kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu suur saal

Flötist Leonora Palu on õppinud Rakvere ja Pärnu muusikakoolides, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi muusikaosakonnas (juh. Anne Kann ja Jaan Õun) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots Raivo Peäske, prof Imants Sneibis). 2003. a täiendas ta end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis prof Frank Hendrickx’i juures.
Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002. a võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis.
Leonora Palu tegutseb aktiivselt kammermuusikuna, kaasaegse muusika esitajana ning improvisaatorina. Koostöö erinevate interpreetidega on viinud teda konkurssidele ning festivalidele Lätti, Leetu, Soome, Rootsi, Poolasse, Austriasse, Saksamaale ja Itaaliasse. Aastatel 2001-2005 töötas Leonora Palu Rahvusooper Estonia orkestris. Hetkel töötab Pärnu Linnaorkestris, mille ees esineb regulaarselt ka solistina. Samuti on ta nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Repoo Ensemble’i liige. Tegeleb ka pedagoogitööga, õpetades flööti ning vabaimprovisatsiooni Pärnu ja Pärnu-Jaagupi Muusikakoolides.
Pianist Diana Liiv on lõpetanud EMTA magistrantuuri prof Peep Lassmanni klaveriklassis ja cum laude prof Marje Lohuaru kammeransambliklassis. Lisaks on ta täiendanud end professorite Victor Rosenbaumi (USA), Hui-Ying Tawastsjerna (Soome) ja Konstantin Bogino (Venemaa/Prantsusmaa/Itaalia) juures. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Hollandis, Itaalias, Iisraelis ja USA-s, tehes koostööd paljude silmapaistvate interpreetidega. Ta on esinenud orkestrisolistina Tallinna Kammerorkestri jaTartu Kammerorkestri ees, samuti Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga Leedus. Diana Liiv on salvestanud koostöös Klassikaraadioga kaks CD-plaati Tšaikovski muusikaga. Ta on Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjade kunstiline juht. Septembris 2014 oli Diana Liiv kutsutud esitama Arvo Pärdi “Lamentatet” klaverile ja orkestrile koos Lexingtoni sümfooniaorkestriga Bostonis, USA-s.