Ida-Raul-DianaMõisamängud
Felix Mendelssohn 200
Ida Teppo (viiul), Raul Seppel (tšello), Diana Liiv (klaver)
13.05.2009 kell 10 Illuka mõis, Ida-Virumaa
13.05.2009 kell 11.50 Mäetaguse mõis, Ida-Virumaa
14.05.2009 kell 12.20 Vasalemma mõis, Harjumaa
15.05.09 kell 14 Saku mõis, Harjumaa

Kavas:
Camille Saint-Saens (1835-1921): “Luik” tsüklist “Loomade karneval”
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 -1847): Klaveritrio d-moll (1. ja 2. osa)
Dmitri Šostakovitš (1906-1975): “Leierkast” tsüklist “Nukkude tantsud”
Dmitri Šostakovitš (1906-1975): Klaveritrio nr 2 (1. ja 2. osa)

Aastal 2009 on 200-aastane sünniaastapäev ühel muusikaajaloo andekaimal heliloojal Felix Mendelssohnil. Noore imelapse andele aitas tugevalt kaasa ka majanduslikult kindlustatud, samas kõrgkultuuriline keskkond – pankurist isa salongist kujunes Berliini vaimu- ja kultuurielu keskus. Elu jooksul tegutses Mendelssohn raugematu energiaga mitmes vallas – nii heliloojana, dirigendina kui väga mõjuka muusikaelu tegelasena (muuhulgas asutas Leipzigisse esimese saksakeelse muusikakõrgkooli). Mendelssohni võiks pidada muusikalise historitsismi esindajaks -tema helikeeles peegeldub austus muusikaliste eelkäijate vastu. Üks kammermuusika populaarsemaid teoseid: Mendelssohni Klaveritrio d-moll on väga hoogne ja selgete kujunditega teos. Helilooja on siin suutnud ühendada romantilisele ajastule omase emotsionaalse ja ehk mõnevõrra süngegi tundetooni klassikaliselt selge vormilise ülesehitusega.

Juubilar Mendelssohni kõrval on selle kontserdi kavva valitud trio veel ühelt suurelt sümfoonikult – Šostakovitšilt. Ka tema käekiri on kammermuusikas väga orkestraalne – suured kõlamassiivid ning väga värvikirev helikeel. Laval on vaid kolm inimest, ent mõnikord kõlab see nii võimsalt, nagu mängiks korraga terve suur orkester.

Viiuldaja Ida Teppo õpib käesoleval ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Ta on osalenud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud professorite meistrikursustel sh Alexander Fischeri, Jan Repko, Peter Shuhmayeri, Michael Gaisleri jpt. Aastal 2007 pälvis II preemia ning eripreemia parima virtuoospala eest Euroopa Keelpilliõpetajate Ühingu Eesti vabariiklikul konkursil, on osalenud ka mitmetel teistel üleriigilistel ja ka rahvusvahelistel konkurssidel. Erinevate koosseisudega on esinenud paljudes Euroopa riikides ning ka Venemaal. On osalenud muuhulgas kaTalliinna Kammerorkestri ning mitmete rahvusvaheliste orkestrite töös, dirigentideks Paavo Järvi, Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Eri Klas, Paul Mägi, Risto Joost, Lutz Köhler, Juhani Palola, Tamas Vasary, Sir Howard Griffiths jpt. Solistina on esinenud Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorketriga, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga ning Pärnu Linnaorkestriga.

Tšellist Raul Seppel on täiendanud end 1998-2001 Läti MA magistriõppes (juhendaja Eleonora Testeleca) ja 2001-2002 Sibeliuse Akadeemias (Viktorija Jaglingi kl.). Osalenud on ta ka Mats Lidströmi, Frans Helmersoni, Wolfgang Boettcheri, Maria Kliegeli, Igor Bezrodnõi, Zarius Šihmurzajeva meistrikursustel. Raul Seppel oli 1999 a. Holland Music Session-i stipendiaat. Ta on esinenud solistina EMA sümfooniaorkestri ees (dir.Dag Nilssen) ning soolokontsertidega Eestis ja väljaspool (nt.2001 Riias Mstislav Rostropovitši festivalil). Raul Seppel on olnud tegev paljudes kammeransamblites, ta on keelpillikvartett Muusa liige alates aastast 1995 ning on võtnud osa paljude orkestrite tööst, sh. Jeunesses Musicales World Orchestra, National Youth Orchestra of the Netherlands, Nordic-Baltic Youth Chamber Orchestra, Rigas Festivala Orkesteris, Kremerata Baltica, Põhjamaade SO. Eelpoolnimetatud orkestritega on ta esinenud Filipiinidel, Malaisias, Lõuna-Koreas, Türgis,enamikus Euroopa riikides. Alates 1995. a-st töötab ta Rahvusooper Estonia Orkestri orkestrandina.

Pianist Diana Liiv on osalenud paljudel rahvusvahelistel kursustel ja festivalidel: 1994. a. Rahvusvahelisel Youth and Music Kammermuusika Suvekursusel Iisraelis, 1997. a. Kneisel Hall Kammermuusika Festivalil USA-s, 2000. ja 2001. a. Lazar Bermani Rahvusvahelistel Meistrikursustel Leedus, 2007. a. Aurora Kammermuusika Festivalil Rootsis ja 2008. a. Kuhmo Kammermuusika Festivalil Soomes. Diana Liiv on osalenud ka mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: 1991. a. saavutas ta III koha ja noorima osavõtja tiitli Eesti Vabariiklikul Noorte Pianistide konkursil, 1996 võitis ta Longy Orkestrisolisti konkursi Bostonis ja samal aastal sai diplomi Arlingtoni Noore Artisti Konkursil. Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfoonia Orkestriga Bostonis, Kaunase Sümfoonia Orkestriga (dirigendiks Pavel Berman) jt.). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”.